Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Pražská tour de beer

Pražská tour de beer, kterou musíš zkusit! I s mapou a tipy na jídlo.

Už jsi někdy byl/a na pražské tour de beer? Že ne? Tak teď nastává ta správná doba ji vyzkoušet. Na cestě tě čeká 10 zastávek s kvalitně natočenou Plzní ať už z tanku, nebo ze sudu, a taky tě čeká něco dobrého k snědku.

Kam jít v létě na pivo v Praze?

by @eevelka

Kudy vede trasa?

Máš dvě možnosti, kde můžeš začít – buď zahájíš cestu U Černého vola a půjdeš z kopce dolů, anebo naopak začneš v Lokálu v Dlouhé a na konci tě bude čekat nepříjemný kopec, ale zato krásný výhled z Pražského hradu.

Celá cesta je dlouhá jenom 3,2 km, a pokud by ses nikde nezastavoval/a, zabrala by ti cca 45 minut. Se zastávkami na pivko ti to ale zabere okolo dvou až tří hodin, záleží na tempu. Já osobně preferuji pomalé tempo a kvalitní společnost, která má tendenci celou tour de beer protáhnout, takže my ji jdeme většinou okolo 4 hodin. Proto bych ti doporučil začít mezi 5. a 6. večer, protože se ti při hezkém počasí podaří vychytat západ slunce, a to je boží.

Bez jídla to nejde

Ať už se rozhodneš začít seshora nebo zespoda, v obou případech doporučuji zastavit se i na jídlo – buď v Pork’s na výborný vepřový koleno, anebo v Lokále U Bílé kuželky třeba na variaci párků či jinou z dobrot, které mají. Kdybys začínal/a v Lokále v Dlouhé, můžeš se na jídlo stavit v Kuchyni na Hradě a dát si u nich třeba výbornou kulajdu. Kdyby ses přeci jen chtěl/a najíst v jiném z podniků, dej mi vědět, jaký to bylo! Třeba taky zkusím něco nového.

A kolik tě to bude stát?

Řekněme, že v průměru tě jedno pivo vyjde na 60 korun, takže, když si jich dáš 10 (na každé zastávce jedno), utratíš 600 Kč. To je samozřejmě bez jídla.

Kam na pivo v Mostě

by @markysuch

Další tipy

Pokud by sis z tour de beer, chtěl/a udělat větší dobrodružství, můžeš si zkusit dát s partou kámošů pravidla, třeba jakým způsobem budete piva pít. Tady máš ode mě návrh: Na každé zastávce můžeš pivo zvednout a zase položit na stůl jenom několikrát, počet zdvihnutí určuje, jaká zastávka je to v pořadí. Takže na první zastávce můžeš pivo na stůl položit jenom jednou, pak už ho musíš vypít na ex. Když překročíš počet položení (třeba na páté zastávce pivo položíš po šesté) a někdo si toho všimne, anebo jsi ještě nedopil/a, musíš pivo exnout a na další zastávce zveš člověka, který tě nachytal (tohle pravidlo ale platí až od poloviny cesty).

Já osobně tour de beer miluju, je to krásná procházka se skvělým pivem zakončená krásným výhledem či starou Prahou. Vždycky si ji skvěle užiju, možná k tomu pomáhá i ten počet piv, ale podle mě se shodneme, že Praha je krásná.

Mrkni na zastávky na Google maps a dej nám vědět v diskuzi, jaký to bylo a který pivo bylo nejlepší.

Na zdraví!

Pozvi mě na pivo🍻

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.