Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Kam jít v létě na pivo v Praze?

Léto je v plném proudu a ty určitě, stejně jako já, hledáš zahrádky v Praze, kam byste si s partou mohli zajít na pivo. Jelikož jsem vášnivý pivař a důkladně prozkoumávám všechny možnosti, sepsala jsem ti výběr toho nejlepšího.

Dva Kohouti

Dva Kohouti jsou snad ta největší klasika v Praze, tedy alespoň v posledních pár letech. Jedná se o podnik, který spadá pod koncept Ambiente – ten spravuje například i všechny pražské Lokály, Esku nebo cukrárnu Myšák.

Dva Kohouti se nacházejí v pražském Karlíně, v podstatě přímo na Karlínském náměstí. I přestože ve vnitřních prostorech najdeš několik velkých stolů, Kohouty proslavil především jejich obrovský pivní dvůr, na který se vejdou desítky až stovky lidí. Otevřeno mají od 15:00 do 01:00 a na teplé letní večery se jedná o ideální místo. Vybírat si můžeš z několika piv, nabízí ale také panáky a víno. Výhodou je, že hned naproti Kohoutům leží Bufet, další z podniků od Ambiente. V Bufetu si můžeš přímo k pivu na zahrádku objednat nejen klasická jídla, ale také třeba burger nebo sendviče.

Můj tip: V horkém dni si dej Sunshine, burger s hranolky z Bufetu a panáčka Zelený!

Lokál U Bílé kuželky

Jak už jsem zmínila na začátku článku, jsem pivní nadšenec a s kámoši nejradši obcházím místa, kde není moc lidí a kde si můžeme v klidu několik hodin sosat dobré pivo. Jednou z takových lokací je i Lokál U Bílé Kuželky.

Kuželka se nachází v podstatě hned u Karlova mostu na Malé Straně, v jedné z úzkých a zakroucených uliček. Dřív bys jí poznal díky desítkám lidí, kteří seděli na obrubníku a na kostkách měli položený půllitr s Plzní. Kuželka měla díky tomu opravdu pohodovou a jedinečnou atmosféru. Bohužel se kvůli městské vyhlášce tahle praktika musela zrušit a u Kuželky se dá sedět už jen venku na zahrádce. Otevřeno má od 11:00 do 00:00 a na letní chill je i tak ideální. V Lokálu samozřejmě i vaří, takže si můžeš k pivu dát buď pořádné jídlo, nebo nějakou pivní klasiku.

Můj tip: Dej si na zahrádce Plzeňský Prazdroj a párek s křenem!

Kam v Ústí na pivo?

@kubakohout_

Cafe Jericho

Jericho je velmi studentské místo, kde se schází mladí lidé z celé Prahy. Jedná se o skvělou lokaci, pokud si chceš vychutnat pivo na obrubníčku, ale Kuželka je na tebe moc drahá, což sama znám.

Jericho se nachází u Národní třídy, v samém centru Prahy. Kromě toho, že má fajn vnitřní prostory, lidé si nosí v létě půllitry s pivem i ven na obrubníček. Jericho se totiž nachází v jednosměrce, a tak se člověk nemusí každých pět minut zvedat, aby nechal projet auta. Kromě zmíněných venkovních prostorů si můžeš pivo vzít taky naproti do zahrady, která patří k místnímu kostelu. Tam najdeš ticho, trávník a pár židlí, což je skvělé třeba na odpolední učení nebo čtení knížky. Jericho má otevřeno od 11:00 do 01:00 a čepují v něm Bernarda.

Můj tip: Dej si Bernarda 10 a domácí hranolky s tatarkou!

Čapadlo

Čapadlo je naprosto top místo na letní večer v menší partě. Nachází se totiž hned vedle řeky a atmosféra mu rozhodně nechybí.

Čapadlo najdeš v podstatě pod Hollarem neboli Fakultou sociálních věd UK. Na netradičním prostoru najdeš rozmístěné židličky se stolky, které nabízejí výhled přímo na Pražský hrad. V Čapadle se mísí kultura, gastronomie a městská pohoda. Najdeš tam kromě širokého výběru pití i spoustu dobrého jídla, včetně neapolské pizzy. Čapadlo má otevřeno od 9:00 do 21:30 a čepují v něm Plzeň a Radegast 10.

Můj tip: Dej si Plzeň a k ní neapolskou pizzu!

Kam na pivo v Mostě

@markysuch

Klubovna

Dejvická Klubovna je známá svým pohodovým venkovním prostorem plným křesílek a laviček. Pokud hledáš místo, kde můžeš s partou sedět do pozdních hodin, Klubovna je přímo pro tebe.

Nachází se v centru Dejvic a kromě vnitřních prostorů má i už zmíněnou rozlehlou zahrádku. V létě se v ní často konají různá promítání filmů a kultovních klasik, nouze není ale ani o koncerty. Kulturní program má Klubovna pestrý, i proto láká především mladé lidi a studenty. V Klubovně si můžeš dát kromě malých pochutin i různé druhy piva. Čepují například černohorského Pátera 11 nebo Veléna. Pravidelně nabízejí i pivní speciály. Otevřeno mají od 13:00 do 02:00, v pátek a sobotu dokonce až do 04:00.

Můj tip: Dej si Pátera 11!

BeerGarden Žižkov

BeerGarden je rozhodně zážitek, především když se hraje mistrovství světa v hokeji nebo fotbale. I mimo tyto události si ale někdo najde v BeerGarden to svoje.

BG, jak tomu s kámošema říkáme, najdeš na žižkovské Ohradě. Jedná se o velký prostor na louce, na které byly postaveny skládací stolky s lavičkami, pár stanů a pár výčepů. BeerGarden pojme poměrně dost lidí, a tak je ideální, pokud chceš jít s partou někam nerušeně pít pivo a kecat. Čepují tam Plzeň, ale vybrat si můžeš i z několika drinků nebo panáků. Součástí areálu jsou i stánky s občerstvením. BeerGarden je otevřená od 16:00 do 00:00.

Můj tip: Dej si Plzeň a klobásu z grilu!

Ostatní

Kromě klasických podniků jsou ti v létě k dispozici samozřejmě i nejrůznější veřejná místa. Můžeš si tak jednoduše koupit lahváče a sednout si někam do parku. Mezi ty nejlepší spoty patří:

  • Stalin
  • Riegráče
  • Stromovka
  • Parukářka
  • Náplavka
  • Petřín