Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla
Zdroj: Pinterest

Pozor, co si necháváš tetovat aneb manifestace tetováním

Pojďme se kriticky podívat na to, jak si můžeš svým tetováním přivolat do života jak pozitiva, tak negativa. Spoiler alert: Nekritizuju žádné styly tetování, jen jejich symboliku, tohle je uměleckej safe space. 🧡

Krátce k historii tetování

Tetování jsou doslova energetické hot spots a není divu, že se dodnes tetování v různých kulturách považuje za rituální akt. Po tisíce let sloužilo jako označení náboženského přesvědčení, vojenského nebo vězeňského statusu, sociálního postavení, k vyznání lásky, také se tetovalo kvůli ochraně před zlými duchy, nebo třeba na akupunkturní body proti bolestem těla a posílení při lovu.

V novodobé historii se tetování stala v podstatě tabu,začala se totiž spojovat s kriminalitou a deviací. Nejčastěji šla vidět na tělech námořníků, vězňů nebo cirkusových umělců, což ještě více posilovalo jejich negativní konotace. V polovině 20. století se tetování stalo symbolem rebelství, které si oblíbily rockové hvězdy, motorkáři a umělci. To znamenalo zásadní zlom ve vývoji kultury tetování, která se začala odklánět od kriminálních asociací a stala se formou osobního vyjádření.

Dnes je tetování pro mnohé jen zábavným způsobem, jak se vyjádřit, a není na tom nic špatného. Čím divnější kérka, tím víc ji miluju. Tetování je dle mého názoru snad tím nejlepším způsobem sebevyjádření. Umění na tvé kůži se stává vizuální reprezentací tvojí životní cesty, což z tetování činí jedinečnou a intimní formu vyprávění vlastního příběhu. Je ale potřeba si dávat pozor, jaké motivy si necháváš tetovat, ať už máš radši tradiční styl, ignorant kérky, blackwork, realismus, neotribal, citáty nebo patchwork. Každé tetování v sobě totiž nese svojí message, kterou si s sebou pod kůží poneseš do konce života (nebo do odstranění kérky) i ty.

Tetování jako forma manifestace

Manifestace funguje na základě zákonu přitažlivosti, a to jak vědomě, tak podvědomě. Jednoduše řečeno - pokud na něco či někoho neustále myslíš, tak k tobě po čase také přijde.

Více o manifestaci se dozvíš zde:

Co je to manifestace a jak na ni

by @elvihradilkova

Nejvyužívanějším typem manifestace je psaní si svých afirmací, tedy vizí, které chceš, aby se ti naplnily. Teď už určitě víš, kam tím směřuju. Cokoliv si necháš vytetovat, si automaticky přivoláváš do života.

Nemusí to nutně znamenat přivolání si té konkrétní věci, kterou máš vytetovanou, ale spíš energie s ní spojenou. Proto si dávej pozor na kérky s negativním významem. Perfektním příkladem jsou především citáty, texty písniček nebo kresby znázorňující smrt, bolest, nešťastnou lásku a krev.

Citáty ti totiž naprosto doslovně vymanifestují přesně to, co se v nich píše, a na rozdíl od obrázků se nedají interpretovat jinak, než jsou napsané. Tohle pro tebe může být ale i obrovskou výhodou, protože je můžeš využít pro přitahování si do života i dobrých věcí. Může se jednat jak o krátké motivační fráze, tak o úryvek z písničky, knihy nebo filmu, podle jejichž vzoru bys chtěl*a žít nebo ti prostě jen dělají dobrou náladu.

Spirituální kérky

Rovnou ti můžu říct, že vytetovat si jakýkoliv spirituální symbol (kromě evil eye - o tom později) je THE MOVE. Doporučuje 10/10 Katarin. Mně osobně spirituální kérky opravdu obrátily život k lepšímu a ještě vypadají skvěle, jsou nadčasové a vím, že jich nikdy nebudu litovat.

Doporučila bych ti si před tetováním tohoto symbolu však udělat podrobný a důsledný research o jeho významu, protože bude jeho síla opravdu intenzivní, tak ať víš, do čeho jdeš!

Osobně bych ti doporučila začít s tetováním angel number, se kterým nejvíce rezonuješ, a jehož význam by sis rád*a přivolal*a do života. Já mám vytetované 444 na ochranu před negativní energií.

O významu angel numbers se dozvíš v článcích u Elvi:

Poselství angel numbers: Číslo 1

by @elvihradilkova

Dalšími skvělými symboly k vytetování můžou být spirála, lotus, mandala, motýl, strom života, om, Slunce, Měsíc nebo třeba tvé znamení horoskopu či jeho vládnoucí planeta.

A proč si netetovat evil eye?

Evil eye je velmi silný ochranný symbol, proto si ho i lidé hojně tetují. Jeho síla však spočívá v tom, že vstřebává negativní energii, kterou nedokáže odrazit, tudíž bys ji vstřebával*a ty svou kůží a šla by ti rovnou do těla. Evil eye je tedy lepší nosit na náramku nebo řetízku!

Jaká je spirituální symbolika evil eye a jak by se měl symbol nosit?

by @katarinavlckova_

Podpoř FOMO team 👀🤍

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.