Nedávné vydání multiplayerové střílečky Overwatch 2 na platformě Steam přineslo nečekaný zvrat. Hra, která má za sebou již úspěšnou historii na jiných platformách, se stala nositelem titulu uživatelsky nejhůře hodnocené hry v historii této platformy. Recenze od uživatelů jsou extrémně záporné.
Známá multiplayerová střílečka Overwatch 2 se stala nositelem nelichotivého titulu uživatelsky nejhůře hodnocené hry na Steamu. Ačkoli se hra teprve nedávno objevila na této platformě a přilákala desítky tisíc hráčů, recenze od uživatelů jsou velmi negativní. Takhle si to společnost Blizzard jistě nepředstavovala.
Jen za pár dní si Overwatch 2 na Steamu vysloužil téměř 140 tisíc recenzí a hodnocení „Extrémně záporné“ – přes 91 % hráčů hodnotilo hru negativně.
Podle webu Steam250, který sleduje 100 nejhůře hodnocených her všech dob podle uživatelských recenzí, má Overwatch 2 skóre pouhých 0,96 %. Hra se poprvé objevila na PC a herních konzolích koncem roku 2022, tak proč má potíže s lavinou hejtů až teď po svém příchodu na novou platformu?
Většina negativních recenzí se soustředí na dvě věci: monetizaci a vypnutí čínských serverů.
Na vině jsou podle mnoha hráčů nekompromisní „predátorské“ monetizační praktiky, kterými je společnost Blizzard dobře známá. Vývojáři totiž udělali z původně placeného prvního dílu Overwatch hru zdarma a přidali za něj číslovku dva. Jelikož si nyní můžeš zahrát bezplatně, tvůrci do hry zavedli patřičné mikrotransakce.
Hráči kritizují zejména pozastavení vývoje dlouho očekávaného režimu pro jednoho hráče Hero Mode – což byla funkce, která podle fanoušků ospravedlňovala existenci pokračování.
Zatímco čínští hráči sdílí na monetizaci stejný názor jako zbytek světa, jsou také znechuceni ukončením kontraktu mezi Blizzardem a firmou NetEase ohledně distribuce jejich her v Číně. Rozvázání smluvní dohody totiž v lednu vedlo k rozsáhlému vypnutí serverů her od Blizzardu, což způsobilo, že hráči v Číně ztratili přístup ke svým účtům a možnosti hrát.
Vydání Overwatch 2 na Steamu je od ukončení poskytování služeb v Číně vůbec poprvé, kdy hráči dostali možnost vyjádřit svou frustraci otevřeně na mezinárodní platformě.
Overwatch 2 hraje na platformě Steam více než padesát tisíc hráčů denně. Hra je tak i přes své predátorské praktiky monetizace a uzavření serverů v Číně stále nadmíru populární hrou.