Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Odjeď: Kam můžeš jet v létě na jazykový kurz

V dnešním díle jsme pro tebe vybraly zajímavé jazykové kurzy, které můžeš využít přes léto, pokud se chceš v jazyku zdokonalit nebo se setkat s lidmi ze všech koutů světa.

Pojď léto strávit produktivně, nauč se něčemu novému a poznej kamarády ze všech koutů světa! Jazykové kurzy jsou skvělou možností, jak si užít týden či dva s novými lidmi a přitom se toho spoustu přiučit.

Odjeď: Co nám zlepšilo angličtinu?

@martinastrel

Marťa

Angličtina

Jako mladší jsem jezdívala na tábory Descartes, kde se vyučovala angličtina. Bylo tam milé prostředí, většinou jsme se pohybovali okolo přírody, chodili na výlety, podobně jako jiné tábory. Líbil se mi i dobře vymyšlený program – učili jsme se zábavnou formou, hrami nebo divadlem v AJ, ale především nás učili rodilí mluvčí z Ameriky i Anglie, se kterými jsme se v průběhu týdne bavili úplně přirozeně. Mohl/a ses tak dozvědět o jejich kultuře, každodenním životě a slangu. Já jela rovnou na 3 turnusy a pokaždé jsem si z toho odnesla něco nového, co se týče jazyka, a hlavně i několik kamarádů, které mám doteď.

Teď jsou oblíbené i různé příměstské tábory nebo EF výměnné pobyty v zahraničí, na které můžeš jet i jako student vysoké školy. Můžeš si zvolit jak intenzitu pobytu od týdne po měsíc, tak typ angličtiny, jako je obchodní nebo všeobecná.

Studium v zahraničí: Challenge, která ti dodá sebevědomí i nezapomenutelné zážitky

@_kajina

Francouzština

Pokud bych mohla jet nyní, vybrala bych si i nějaký francouzský tábor či kurz. Těch je několik. Letní intenzivní kurzy fungují i v letních jazykových školách. Pokud by tě zajímala francouzština, mrkla bych se na příměstské tábory od Francouzského institutu, které jsou do 15 let, nebo poté na jejich letní kurzy, které jsou i pro dospělé, kde si můžeš vybrat zaměření a intenzitu. Také se můžeš podívat na intenzivní letní kurzy od Alliance Française Brno, které mají širokou nabídku francouzštiny od všech levelů a zaměření na různé okruhy.

Další jazyky

Střihla jsem si i večerní kurzy španělštiny v agentuře Centrum Lingua a byla jsem moc spokojená. Výhodou byla menší skupinka účastníků, v mém případě nás bylo pouze 5, takže se mi dostalo více pozornosti než v klasických hodinách. Mohla jsem hodně mluvit či se doptávat, což mě jako studenta rozhodně bavilo více. Agentura nabízí i tábory, individuální kurzy nebo přípravu na Cambridge Exams.

Jaké je studium střední školy v Dánsku?

@michaela__halova

Markét

Na úvod se musím přiznat, že jsem nikdy na jazykový kurz do zahraničí nevyjela, protože jsem díky studiu v zahraničí měla zahraničí až až a chtěla jsem přes léto být doma s rodinou a kamarády.

Jedno léto jsem však měla jazykový kurz francouzštiny v Praze ve Francouzském institutu, kam jsem docházela na ten intenzivní. Musím říct, že za mě je to skvělá volba! Hned na podzim jsem pak odjížděla na Erasmus do Francie, tudíž to byla skvělá příprava. Nabízejí spoustu úrovní francouzštiny, a dokonce nabízejí kurzy nejen prezenčně, ale také online. Zároveň mají skupinové i individuální možnosti, takže si opravdu každý vybere.

Co se týče jazykových kurzů v zahraničí, asi nejvíce informací mám o Education First (EF), se kterými jsem několikrát zvažovala sama odjet. Nabízejí spoustu destinací z celého světa, různé délky pobytu a pobyt si můžeš korigovat sám/sama. Na jazykové kurzy můžeš vyjet i přes Student Agency.

Zkušenost s jazykovým kurzem ať už v Česku, nebo zahraničí je přínosná! V jazyku tě to opravdu posune a navíc poznáš nové lidi!

+

Martina Střelecká a Markéta Suchá

Podpoř FOMO team 👀🤍

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.