Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

NATO zakazuje TikTok svým zaměstnancům kvůli bezpečnosti

Představitelé NATO v dopise svým zaměstancům zakázali používání aplikace TikTok na jejich služebních zařízeních. NATO se tak přidává k dalším organizacím a vládním institucím, které nařídily stejná opatření.

NATO oficiálně zakázalo svým zaměstnancům stahovat si na svá pracovní zařízení aplikaci TikTok, a to prý z bezpečnostních důvodů.

Kybernetická bezpečnost je pro NATO nejvyšší prioritou. NATO má přísné požadavky na určování aplikací pro služební účely. TikTok není na zařízeních NATO přístupný.
úředníci NATO pro CNN

TikTok v prohlášení reaguje na varování před svou aplikací

@kubakohout_

Jeden z mnoha

NATO není jediný vládní orgán, který aplikaci zakazuje. Obavy z toho, že by čínská vláda mohla mít prostřednictvím mateřské společnosti aplikace ByteDance, přístup k údajům uživatelů TikToku má také USA, Velká Británie, Norsko, Evropský parlament a další země, které již aplikaci zakázaly na pracovních zařízeních.

EU to vidí stejně

Předsedkyně parlamentu Roberta Metsola a generální tajemník Alessandro Chiocchetti rozhodli, že od 20. března se TikTok nesmí používat ani instalovat na zařízeních zaměstnanců, jako jsou mobilní telefony, tablety nebo notebooky.

Od tohoto data bude také zablokován webový přístup k TikToku prostřednictvím naší podnikové sítě.
uvedlo generální ředitelství Parlamentu pro inovace a technologickou podporu ve sdělení určeném přibližně 8 000 zaměstnancům instituce

Rovněž bylo důrazně doporučeno poslancům a jejich zaměstnancům odstranit TikTok ze svých osobních zařízení.

Slyšení před Kongresem

Generální ředitel společnosti TikTok Shou Zi Chew byl na začátku tohoto měsíce podroben výslechu před americkými zákonodárci, kde zdůraznil, že společnost je na Pekingu zcela nezávislá, a uvedl, že „neviděl žádný důkaz, že by čínská vláda měla přístup k těmto údajům; nikdy nás o to nepožádali, neposkytli jsme jim je.

Dodal, že TikTok přesouvá svá data do USA, kde je bude na americké půdě uchovávat americká společnost Oracle.

A jak probíhalo toto slyšení? Zjistíš v dalším článku. 👇

Bude TikTok zakázán? CEO Shou Zi Chew vypovídal před Kongresem

@kubakohout_

zdroje: CNN, Le Monde.fr