Představitelé NATO v dopise svým zaměstancům zakázali používání aplikace TikTok na jejich služebních zařízeních. NATO se tak přidává k dalším organizacím a vládním institucím, které nařídily stejná opatření.
NATO oficiálně zakázalo svým zaměstnancům stahovat si na svá pracovní zařízení aplikaci TikTok, a to prý z bezpečnostních důvodů.
NATO není jediný vládní orgán, který aplikaci zakazuje. Obavy z toho, že by čínská vláda mohla mít prostřednictvím mateřské společnosti aplikace ByteDance, přístup k údajům uživatelů TikToku má také USA, Velká Británie, Norsko, Evropský parlament a další země, které již aplikaci zakázaly na pracovních zařízeních.
Předsedkyně parlamentu Roberta Metsola a generální tajemník Alessandro Chiocchetti rozhodli, že od 20. března se TikTok nesmí používat ani instalovat na zařízeních zaměstnanců, jako jsou mobilní telefony, tablety nebo notebooky.
Rovněž bylo důrazně doporučeno poslancům a jejich zaměstnancům odstranit TikTok ze svých osobních zařízení.
Generální ředitel společnosti TikTok Shou Zi Chew byl na začátku tohoto měsíce podroben výslechu před americkými zákonodárci, kde zdůraznil, že společnost je na Pekingu zcela nezávislá, a uvedl, že „neviděl žádný důkaz, že by čínská vláda měla přístup k těmto údajům; nikdy nás o to nepožádali, neposkytli jsme jim je.“
Dodal, že TikTok přesouvá svá data do USA, kde je bude na americké půdě uchovávat americká společnost Oracle.
A jak probíhalo toto slyšení? Zjistíš v dalším článku. 👇
zdroje: CNN, Le Monde.fr