Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Může Mercury Retrograde ovlivňovat stav tvojí pleti?

Všichni víme, že Mercury Retrograde je zodpovědný za výpadky technologie, zprávy od tvých ex a vlastně za všechno, co se nám v daném období nedaří. Může mít ale negativní dopad i na naši pleť?

Ať už za zhoršení tvé pleti může samotný Mercury Retrograde, nebo fakt, že se ti zdají sny o tvém ex, dneska ti poradíme, jak se o svou pleť v tomto období starat. Protože Mercury Retrograde si s ní může nepříjemně pohrát.

Pravidlo číslo 1:

Teď NENÍ ta správná doba na zkoušení nových produktů. Používej to, co máš ozkoušené a víš, že funguje.

Guasha a face rollers

Tohle budou teď tvoji besties. Kromě toho, že budou dělat dobře tvé pleti, během masáže si i mentálně odpočineš! Nezapomeň použít i sérum.

Skincare zázrak v podobě guasha

by @terezasvehlova

Masky

Stejně jako u masáže obličeje, není nic, co bys mohl/a zkazit s maskou. Ideálně oční, abys zmírnil/a oteklost očí, kterou z potencionálního brečení můžeš mít. Eh.

Vitamíny a správná strava

Pleti samozřejmě můžeme pomoct i zevnitř. Jez dostatečně nutričně vyvážená jídla včetně ovoce a zeleniny.

Nezapomínej na svoji rutinu

Další věc, pro kterou není prostor, je zapomínání na odličování a čištění pleti. Drž se svojí rutiny, a pokud žádnou zatím nemáš, tak se hlavně pořádně odličuj a pleť si každý den (ideálně ráno a večer) myj.

Vše, co potřebuješ vědět o Mercury Retrograde

by @elvihradilkova

Co to znamená pro mé znamení?

Ohnivý živel (Beran, Lev, Střelec)

Znamení, která spadají pod ohnivý živel, si mohou oddechnout, protože nebudou Mercury Retrograde (skoro vůbec) ovlivněna. To však neznamená, že by se neměla starat o svou pleť, jen nebudou tolik náchylná na různá podráždění a pupínky. Důležité však je si pleť každý večer a ráno pečlivě vyčistit! Večer doporučujeme dvoufázové odlíčení.

Zemský živel (Býk, Panna, Kozoroh)

Jelikož je zemský živel ovlivněn nejvíce, měl by se také nejvíce starat svou o pleť! Skvělým pomocníkem ti může být vitamín C. Najdeš ho v různých sérech, krémech na obličej a maskách. Vitamin C pleť projasní, a to je přesně to, co v náročném období potřebuješ.

Zablokuj si svého ex, je tady další obávaný Mercury Retrograde!

by @elvihradilkova

Vzdušný živel (Blíženci, Váhy, Vodnář)

Vzdušný živel nezůstane v klidu. V tomto crazy období by si měla vzdušná znamení dopřát, zajít si třeba na kosmetiku nebo si udělat skincare day v pohodlí domova. Ale pozor, Mercury Retrograde, jak už víš, není dobrý čas pro zkoušení nových věcí, proto ke kosmetičce zajdi jen tehdy, pokud ji už nějakou dobu znáš a věříš jí!

Vodní živel (Rak, Štír, Ryby)

I vodní znamení si zažijí problematičtější období. Stres je pro pleť velkou hrozbou, proto je opravdu důležité se o ni ve stresujících obdobích extra starat. Jílové masky hloubkově čistí pleť, což je přesně to, co tahle znamení potřebují. Po takovéto čisticí masce je dobré pleť osvěžit sérem nebo růžovou vodou.

+

Adéla Kutilová a Elvíra Hradílková

Podpoř FOMO team 👀🤍

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.