Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Vše, co potřebuješ vědět o Mercury Retrograde

Od 10. května do 2. června nás čeká astrologicky významné období – Mercury Retrograde. Co můžeš očekávat a na co si dát pozor?

Snad každý z nás už někdy slyšel o Mercury Retrograde. Tohle období nastává třikrát až čtyřikrát do roka a je provázeno silnými energetickými změnami. Kromě Merkuru je další významnou retrográdní planetou Venuše.

Co je to Mercury Retrograde?

Mercury Retrograde neboli retrográdní Merkur je nejznámější retrográdní planeta. Tento jev nastává, když planeta Země jakoby začne předbíhat" Merkur a z našeho pohledu to pak vypadá, že se Merkur pohybuje opačným směrem a vzdaluje se – couvá.

Merkur je planetou komunikace, takže když změní svůj směr, komunikace se může silně narušit. Je to období, kdy se ti kromě dorozumívání s ostatními nedaří práce s elektronickými zařízeními, různými programy, dopravními prostředky, cestováním a snadno něco ztratíš.

Pozitivní věcí na Mercury Retrograde je, že je to čas dostávání nových šancí na promyšlení a znovuzhodnocení svých problémů.

Nesnaž se nic hnát dopředu a soustřeď se na sebe.

Tvůj osobní horoskop: Mercury sign

by @elvihradilkova

Květnový Mercury Retrograde

10. května nastane letošní druhý Mercury Retrograde v Býku a Blížencích. Tento MR bude trošku silnější než ten předchozí, protože souběžně s ním si procházíme obdobím zatmění a 16. května nastane úplněk. Díky tomu všemu mužeš mít pocit, že nic nestíháš a že jsi ze všeho hrozně vystresovaný/á. Tvou největší prioritou by mělo být tvé mentální zdraví a péče o něj.

Protože se bude MR nacházet ve znamení Blíženců a poté Býka, budeš se často potýkat s otázkou mezilidských vztahů a komunikace.

S MR je také spojeno psaní nebo dostávání zpráv od tvých ex. Všude se o tom vždy píše a mluví a z mojí zkušenosti je to opravdu real. Energie retrográdního Merkuru k tobě tvoje ex přitahuje až děsivým způsobem. Můj tip: Ať se děje, co se děje, nepiš své/mu ex a nedávejte se znovu dohromady, hlavně ne v tomto období!

zdroj: www.astrostyle.com

DO'S:

  • dokončení čehokoliv, na čem jsi pracoval/a (např. projekt, maturita, zkouškový)
  • úklid
  • meditace
  • soustřeď se na to, co říkáš/píšeš
  • vše si po sobě kontroluj

DON'TS:

  • nové projekty
  • nakupování drahých věcí
  • cestování
  • podepisování smluv
  • psaní tvým ex

Další Mercury Retrograde nás čeká 9. září.