Na internetu je spoustu obsahu, který má špatný dopad. Mladí lidé z LGBTQ+ komunity se však s nenávistnými projevy online setkávají až dvakrát častěji.
The Guardian zanalyzoval novou zprávu týkající se toho, jak mladí lidé používají internet. Zjistil mimo jiné to, že u mladých LGBTQ+ lidí je více než dvakrát vyšší pravděpodobnost, že se setkají s nenávistnými projevy v online prostředí ve srovnání s těmi, kteří do této komunity nepatří.
Studie Digital Youth Index navíc zjistila, že u menšin je také větší pravděpodobnost, že na sobě budou pociťovat negativní dopady online světa.
Dále zjistila, že přes dvě třetiny mladých lidí, kteří jsou ve věku mezi 8 a 25 lety, se na internetu setkaly se stresujícím obsahem, a to zejména na sociálních sítích. Nejčastěji byly zmiňovány sociální sítě jako TikTok, Twitter, Tumblr nebo Reddit.
„Dokončení tohoto výzkumu v průběhu několika let nám umožní porovnat digitální dovednosti mladých lidí, jejich používání online služeb, duševní zdraví a celkovou pohodu v průběhu času stráveného online. Společnost závisí na mladých lidech, kteří se učí prosperovat v našem stále více digitálním světě,“ tvrdí Paul Fletcher.
3 z 10 dotazovaných ve výzkumu také uvedli, že byl internetem a digitálními zařízeními negativně ovlivněn jejich spánek, a více než čtvrtina dotazovaných uvedla, že by na svých zařízeních ráda trávila méně času.
Výzkum naznačuje, že představa Gen Z jako bezstarostných „internetových expertů“ skrývá za oponou složitější realitu, kterou si spousta lidí ani neuvědomuje.