Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Mladí lidé z LGBTQ+ komunity zažijí nenávistné projevy online až dvakrát častěji

Na internetu je spoustu obsahu, který má špatný dopad. Mladí lidé z LGBTQ+ komunity se však s nenávistnými projevy online setkávají až dvakrát častěji.

The Guardian zanalyzoval novou zprávu týkající se toho, jak mladí lidé používají internet. Zjistil mimo jiné to, že u mladých LGBTQ+ lidí je více než dvakrát vyšší pravděpodobnost, že se setkají s nenávistnými projevy v online prostředí ve srovnání s těmi, kteří do této komunity nepatří.

Studie Digital Youth Index navíc zjistila, že u menšin je také větší pravděpodobnost, že na sobě budou pociťovat negativní dopady online světa.

Gen Z je nejvíce queer generace v historii

by @yanhoechka

Dále zjistila, že přes dvě třetiny mladých lidí, kteří jsou ve věku mezi 8 a 25 lety, se na internetu setkaly se stresujícím obsahem, a to zejména na sociálních sítích. Nejčastěji byly zmiňovány sociální sítě jako TikTok, Twitter, Tumblr nebo Reddit.

Nikdy nebylo důležitější, aby se mladí lidé cítili dobře, začleněni a v bezpečí, když jsou online.
Paul Fletcher, výkonný ředitel Nominet

Nepotřebuješ detox od sociálních sítí?

by @angelina_shestak

„Dokončení tohoto výzkumu v průběhu několika let nám umožní porovnat digitální dovednosti mladých lidí, jejich používání online služeb, duševní zdraví a celkovou pohodu v průběhu času stráveného online. Společnost závisí na mladých lidech, kteří se učí prosperovat v našem stále více digitálním světě,“ tvrdí Paul Fletcher.

3 z 10 dotazovaných ve výzkumu také uvedli, že byl internetem a digitálními zařízeními negativně ovlivněn jejich spánek, a více než čtvrtina dotazovaných uvedla, že by na svých zařízeních ráda trávila méně času.

Výzkum naznačuje, že představa Gen Z jako bezstarostných „internetových expertů“ skrývá za oponou složitější realitu, kterou si spousta lidí ani neuvědomuje.

Pozvi mě na pivo🍻

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.