Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Gen Z je nejvíce queer generace v historii

Procento Američanů, kteří se hlásí k LGBTQ+ komunitě, se za posledních 10 let zdvojnásobilo. Už 21 % příslušníků Gen Z se identifikuje jako queer.

Množství dospělých v USA, kteří se identifikují jako LGBTQ+, se za posledních 10 let zdvojnásobilo, jak uvádí studie z Gallupova ústavu. Podle výsledků průzkumu se rekordních 7,1 % dospělých Američanů identifikuje jako LGBTQ+, v roce 2012 to bylo pouze 3,5 %.

Průzkum také zjistil, že 21 % Američanů z generace Z, kteří už dosáhli dospělosti, se hlásí ke queer komunitě, což je dvojnásobný počet, než je u mileniálů. Generace Z je tak nejvíce queer generace současnosti.

„I'm not gay.“ V Rusku běží homofobní reality show

@yanhoechka

Mezi mileniály, tedy lidmi, kteří se narodili mezi lety 1981 a 1996, se 10,5 % identifikuje jako součást LGBTQ+. Ještě méně lidí se ke queer komunitě pak hlásí mezi staršími lidmi. Pouze 4,2 % dospělých, kterým je 42 až 57 let, se identifikuje jako LGBTQ+ a se stoupajícím věkem se procento snižuje, píše Guardian.

Průzkum navíc zjistil, že více než polovina LGBTQ+ Američanů, přesněji 57 %, se identifikuje jako bisexuální, což tvoří 4 % z celkové dospělé populace USA. 35 % LGBTQ+ Američanů se identifikuje jako gay, 10 % jako transgender a 4 % jako něco jiného.

Pokud se vrátíme zpátky k Gen Z, téměř každý šestý dospělý příslušník Gen Z se identifikuje jako bisexuál.

V České republice ale stále pořádná data o queer komunitě chybí. Podle evolučního biologa Jaroslava Flegra je ale v Česku počet queer lidí mnohem větší, než si společnost obecně myslí. Flegrův tým při výzkumu sexuálního chování Čechů zjistil, že až 18 % dospělých se identifikuje jako queer.

Pozvi mě na pivo🍻

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.