Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Které historické období nejlépe vystihuje tvé znamení zvěrokruhu?

Římská říše, 90's nebo starověký Egypt? Které historické období se nejlépe hodí ke tvému znamení zvěrokruhu?

Každé historické období má své specifické znaky, na základě kterých jsem dnes přiřadila tyto éry k jednotlivým znamením zvěrokruhu. V jaké epoše by se tvému znamení nejvíce dařilo a cítilo se samo sebou? To se dozvíš níže.

BERAN: STAROVĚKÝ ŘÍM

Soutěživí a lehce agresivní - takoví jsou Berani. Povaha Beranů krásně vystihuje jejich ohnivý živel a do spousty věcí se pouští se zápalem. Starověký Řím a římská říše na mě působí stejnou energií - úplně vidím nějakého Berana se účastnit gladiátorských zápasů. Tohle znamení dává rádo najevo, kdo je tady šéf a to se v římské říši určitě hodilo.

Znamení zvěrokruhu a jejich red flags

by @elvihradilkova

BÝK: STŘEDOVĚK

Spolehlivé znamení Býka má něco z dob středověku. V tomto období se pokroky děly pomalu. Býka ve středověku vidím z toho důvodu, že i tohle znamení je stabilní. Tak jako středověký rytíř, i Býk je odhodlaný a nebojí se tvrdé práce.

BLÍŽENCI: 00'

Zábavní a openminded Blíženci jsou ztělesněním 00's. Začátek 21. století přinesl ikonické crazy outfity a skvělou taneční hudbu. Blíženci jsou velmi komunikativní a srší z nich dobrá energie, tak jako z tohoto období. Být teenager Blíženec v 00's musela být jedna velká párty.

Filmové inspo podle tvého znamení

by @elvihradilkova

RAK: ROMANTISMUS

Jedno z nejvíce emočně založených znameních, které žije pro lásku je právě Rak a myslím, že každého napadne důvod, proč se k nim hodí právě romantismus. V tomto období začal být kladen důraz na jedince a jeho pocity. I Raci dávají v životě na své pocity, než na racionální myšlení a v období romantismu by se jim určitě dařio.

LEV: STAROVĚKÝ EGYPT

Lvi jsou krály a královnami celého zvěrokruhu a myslím, že by se jim líbilo být i na faraonské pozici ve starověkém Egyptě. Zdobené sály, velké pyramidy, bohatá móda a uctívání koček je něco v čem by se Lvi našli.

PANNA: OBDOBÍ OSVÍCENSTVÍ

Žádné jiné historické období nevystihuje Panny více, než osvícenství. Jak Panny, tak osvícenství, jsou založené na rozumovém poznání a racionálním myšlení. Zabývají se detaily a zpochybňují názory ostatních. Osvícenství je přezdívané jako věk rozumu a právě rozum je pro Panny klíčový a v životě se často nenechají ovlivňovat svými emocemi.

Jaký obor bys měl*a studovat na základě tvého znamení?

by @elvihradilkova

VÁHY: STAROVĚKÉ ŘECKO

Pro Váhy jsem vybrala starověké Řecko. Toto diplomatické znamení zvěrokruhu je mírumilovné a spravedlivé a chce, aby se každý cítil vyslyšen a respektován. Ve starověkém Řecku poprvné vznikly městské státy, zákony a demokracie. Stejně jako Váhy, i antické Řecko fungovalo na základě snahy o zachování míru, rovnosti a spravedlnosti.

ŠTÍR: 90'S

Rebelové celého zvěrokruhu se skvěle hodí i na stejně rebelskou éru 90's. Po celém světě jsou devadesátky spojované se svobodou a nic tenkrát nebylo nemožné. A stejně jako tohle období, i Štíři jsou poměrně kontroverzní. Každý Štír, který tenkrát žil si zajisté tohle desetiletí užíval!

STŘELEC: OBDOBÍ VIKINGŮ

Střelci v sobě mají dobroudružnou duši bez filtru. V životě dělají jen to, co oni sami chtějí a pro svůj vlastní úspěch. Přiřadila jsem k nim období, kdy hlavní roli hráli vikingové. Byly to kruté časy a nikdo se s nikým tzv. nemazal - stejně to tak mají i Střelci. Dalším důvodem, proč se k sobě hodí Střelci a období Vikingů je takové, že by stopro každý střelec chtěl zažít několikadenní plavbu na moři, jako za starých časů.

KOZOROH: OBDOBÍ INDUSTRIALIZACE

Zemské znamení Kozoroha je zaměřené na disciplínu, kariérní a osobnostní růst, pokrok a plnění svých cílů.Tohle znamení by se těšilo z možnosti profesního postupu a rychlého života. Kozorohům není souzeno žít v malých venkovských městech a na vesnicích. Rušné a chaotické prostředí průmyslové revoluce a období velké industrializace by pro ně bylo vítanou změnou.

Která kočičí rasa nejlépe vystihuje tvé znamení zvěrokruhu?

by @elvihradilkova

VODNÁŘ: VIKTORIÁNSKÉ OBDOBÍ

Podobně jako Kozoroh, Vodnář je také zaměřen na pokrok a velké změny. Ale narozdíl od předešlého znamení, které bylo více pro průmyslový a ekonomický pokrok, Vodnáři touží po pokroku v oblasti myšlení a humanitních vědách. Ve Viktoriánské éře se Anglie dočkala sociálních a politických reforem a velkých změn, kterým Vodnáři určitě fandí.

RYBY: RENESANCE

Posledním znamením zvěkruhu jsou vodní znamení Ryby. Jsou jedno z nejempatičtějších znamení s velkým srdcem a především s uměleckým nadáním. Většina Ryb má umělecký talent, nebo se minimálně o umění zajímá. Renesance bylo období, které vyprodukovalo spousty známých umělců od da Vinciho, Shakespeara až po Michelangela. V tomto historickém období by se Ryby cítily jako doma.