Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Jaký obor bys měl*a studovat na základě tvého znamení?

Merketing, medicína, nebo psychologie? Ke kterému oboru tíhne tvé znamení zvěrokruhu?

Je na čase začít podávat přihlášky na vysokou školu a ty stále nevíš, kde to máš zkusit? Zkus se inspirovat tvým znamením zvěrokruhu!

BERAN: PRÁVO

U Beranů je takový stereotyp, že jsou hádaví. A upřímně? Znám spoustu Beranů a musím uznat, že jsou celkem drama queens a k vyostřené přestřelce názorů se s nimi dostaneš často. Z toho důvodu si myslím, že by byli skvělými právníky, obhájci a soudci. Umí prosadit svůj názor, jsou upřímní a přímí. Stojí si na svém a to se v tomto oboru hodí.

BÝK: MARKETING

Býci jsou znamením, které chce být v životě úspěšné, vydělávat spoustu peněz, ale zároveň to jsou kreativní jedinci. Nejlepší volbou oboru, který bude matchovat jejich energii, je marketing a PR. V tomto odvětví se najde spousta Býků, a naplní si tak své životní sny. PR je dnes velmi žádaným oborem a po jeho dostudování budou dělat práci, která je baví.

BLÍŽENCI: KOMUNIKAČNÍ STUDIA A ŽURNALISTIKA

Blíženci jsou hodně energické znamení, které má potřebu se ke všemu vyjadřovat (not hating). Hodí se mi k nim spousta oborů od herectví po politologii, ale přece jen si myslím, že by se nejvíce našli v komunikačních studiích a žurnalistice. Vždyť se to přímo vybízí! Vzdušné znamení, kterému vládne planeta komunikace, Merkur, bude v tomto oboru přímo zářit.

Celebrity, které jsou ztělesněním svého znamení zvěrokruhu

by @elvihradilkova

RAK: PEDAGOGIKA

První vodní znamení horoskopu, Raci, mají velké srdce, rádi se o někoho starají a učí je novým věcem. Pedagogika je stvořená přímo pro ně! Ať se už jedná o předškolní pedagogiku, učitelství nebo speciální pedagogiku, na takovém oboru (a časem i v práci) se Raci najdou. Jestli se vydají po této cestě, budou bezesporu úspěšní.

LEV: DIVADLO

Extrovertní Lvi musí být main characters jak v osobním životě, tak nejlépe později i v tom pracovním. Nedělá jim problém mluvit před publikem, většinou je to přímo naopak a oni si to užívají. Lvi se nejvíce najdou ve studiu divadla a herectví jako takovém. Oni totiž za každou cenu musí být vidět a slyšet.

PANNA: DATOVÝ ANALYTIK

Jakožto zemské znamení jsou Panny velkými kariéristy. V životě chtějí dělat práci, která je finančně zajistí, a proto si i vybírají prosperující obory. Datový analytik je povolání budoucnosti a pokud tě jako správnou Pannu baví se prodírat daty, sestavovat analýzy, grafy a pomáhat při rozhodování velkých firem, měst, krajů a států, tak bych neváhala a podala přihlášku!

VÁHY: POLITOLOGIE A MEZINÁRODNÍ VZTAHY

Váhy jsou možná váhavé, ale většinou se ve výsledku rozhodnou správně. Jako vzdušné znamení se zajímají o společenské dění, a proto je pro ně ideálním oborem politologie, nejlépe v kombinaci s mezinárodními vztahy! Uplatní zde své vrozené schopnosti komunikace a vyjednávání.

Jaký jsi student podle zvěrokruhu?

by @elvihradilkova

ŠTÍR: PSYCHOLOGIE

Štíři byli vždy psychologicky zaměření. Rádi zkoumají svou osobnost a temné stránky a psychoanalyzují své přátele. Štíři umí skvěle porozumět druhým na hluboké úrovni a nabídnout jim radu. Se svou pronikavou a intenzivní osobností se ke Štírovi hodí přímo obor psychologie.

STŘELEC: CESTOVNÍ RUCH

Střelci jsou známí svým dobrodružným duchem a daří se jim v prostředí, které nabízí neustálý růst a objevování. Střelci by měli zvážit studium oborů, které jim umožní poznávat a navazovat kontakty s lidmi z různých kultur a objevování nových zemí, takže třeba cestovní ruch, fotografie nebo antropologie. Jsou vynikající v komunikaci a učení se novým věcem.

KOZOROH: EKONOMIE

Pro Kozorohy jsou peníze a kariéra na prvním místě (většinou fakt ano) a i jejich zaměření by mělo být ekonomického duchu. Správný Kozoroh se najde v oborech jako management, účetnictví, business atd. Jsou velmi cílevědomí a v ekonomickém odvětví najdou velký úspěch.

Studium v zahraničí: Challenge, která ti dodá sebevědomí i nezapomenutelné zážitky

by @_kajina

VODNÁŘ: IT

Vodnáři jsou opravdu specifické znamení, které se skoro celý život hledá. Nejvíce ze všeho však chtějí dělat práci, která je baví. Také se zajímají o nové technologie – právě na tuto oblast by se měli zaměřit. Studium IT je dnes velkým trendem a jeho absolventi se mají pohádkově.

RYBY: ARCHITEKTURA

Zasněné Ryby jsou známé pro jejich velký smysl pro fantazii a kreativitu. Tu mohou uplatnit v mnoha uměleckých oborech, ale především v architektuře. Ryby se dále mohou pyšnit smyslem pro detail a vždy ocení originální umění. Studium architektury sice není lehké, ale stopro je bude bavit.