Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Filmové inspo podle tvého znamení

Je sobotní večer a ty váháš, co si pustit za film? Inspiruj se svým znamením zvěrokruhu.

BERAN: TOP GUN: MAVERICK (2022)

Berani toužící po adrenalinu určitě ocení film z minulého roku Top Gun: Maverick. Hlavním hrdinou je špičkový námořní letec Pete „Maverick“ Mitchell, který se neustále vyhýbá povýšení. Odvážný, cílevědomý a vášnivý Beran bude mít velmi blízko k postavám filmu a jeho dynamice.

Zdroj: Pinterest

BÝK: MARIE ANTOINETTE (2006)

Býci milují krásné věci, přepych a je pro ně důležitá láska. Pro jejich film jsem vybrala ten o francouzské královně a ikoně tehdejší doby – Marii Antoinette z roku 2006. Film režírovala Sofia Coppola, která se také narodila ve znamení Býka. Sama Antoinetta byla však Štír, který má za mě s Býkem společného více, než si myslí. Panovnice si ve filmu i přes problémovou francouzskou rodinu, do které se přivdala, užívá života, dobrého jídla a módy.

Zdroj: Pinterest

BLÍŽENCI: ONCE UPON A TIME IN HOLLYWOOD (2019)

Nejnovější snímek Quentina Tarantina je vším, co by Blíženec mohl od filmu chtít. Mísí se zde několik žánrů – od drama přes krimi až po komedii a western! Dva hlavní hrdinové filmu, které ztvárňují Brad Pitt a Leonardo DiCaprio, jsou naprosté opaky a připomínají nám dualitu a dvojí tvář Blíženců. Ve filmu se také objevuje Margot Robbie jako slavná hollywoodská herečka Sharon Tate, která byla se svým manželem režisérem Romanem Polanskim zavražděna kultem Charlese Mansona.

Zdroj: Pinterest

RAK: SPIRITED AWAY

Filmová anime klasika Spirited away je must watch! Citlivá povaha Raků určitě na filmu ocení přátelství a rodinné pouto. Film je o malé Chihiro, která se ocitne ve městě duchů, kde na ni čeká dobrodružství, a především velký úkol – dostat sebe a své rodiče zpátky do normálního světa. Celý snímek zahřeje u srdce a je perfektní na klidný večer.

Zdroj: Pinterest

LEV: PRETTY WOMAN (1990)

Lvi v životě touží po úspěchu, bohatství a nejspíš i slávě, zkrátka chtějí být vidět. Jejich povaze bude blízký ikonický film Pretty Woman z devadesátek – moderní pojetí popelky, kterou je sexuální pracovnice, jež se zamiluje do bohatého podnikatele. Během jejich sbližování se snaží překonat velké rozdíly v jejich věku, životech a hodnotách. Ve filmu doslova září Julia Roberts, jejíž nádherné vlasy připomínají hřívu lva!

Zdroj: Pinterest

PANNA: OCEAN'S 8 (2018)

Perfektně a do posledního detailu naplánovaná loupež nejdražšího šperku přímo z koberce Met Gala, to zní jako film, který zaujme každou pořádkumilovnou Pannu. Panny jsou známé pro svou lásku k plánování a zajisté ocení dokonalý plán krádeže, který sestavily hlavní hrdinky. Ve filmu si zahrály například Sandra Bullock, Kate Blanchett či Rihanna.

Zdroj: Pinterest

VÁHY: ELVIS (2022)

Jestli něco Váhy milují, pak je to lesk a šmrnc. A nic není tak okouzlující jako král rock'n'rollu Elvis Presley. Nejenže režisér Baz Luhrmann vytvořil perfektní estetiku celého filmu, ale Presleyho v podstatě svobodomyslná povaha koresponduje s osobností Vah. Životopisný film o Elvisově životě od jeho vzestupu ke slávě si rozhodně nenech ujít.

Zdroj: Pinterest

ŠTÍR: 10 THINGS I HATE ABOUT YOU (1999)

Ikonický teenage film z devadesátek by neměl chybět na žádném filmovém seznamu Štírů. Tohle vodní znamení se na první pohled zdá velmi nedostupné, ale uvnitř skrývá spoustu citů, stejně jako hlavní hrdinka Kat Stratford, kterou hraje Julia Stiles. Ač nechce, tak se v průběhu filmu zamiluje do Patricka Verona (Heath Ledger) a začne přemýšlet nad svým příliš drsňáckým chováním.

Zdroj: Pinterest

STŘELEC: MAMMA MIA (2009)

Dynamika filmu Mamma Mia bude blízká dobrodružným Střelcům. Jedna z hlavních postav Donna (Meryl Streep) díky svému pestrému a dobrodružnému životu nikdy nezjistila, kdo je otcem její dcery Sophie. Při plánování svatby se Sophie rozhodne tajně pozvat tři muže z matčiny minulosti v naději, že se setká se svým skutečným otcem a že ji ve svatební den povede k oltáři.

Zdroj: Pinterest

KOZOROH: DUNE (2021)

Pro Kozorohy jsem vybrala film Duna v hlavní roli s Kozorohem Timotheem Chalametem, který hraje šlechtice, jenž se bojí zastoupit roli jeho otce. V průběhu filmu však nabírá svou sílu a stává se z něj osobnost. Kozorohům se někdy přezdívá otčí znamení a tohle znamení ví, že chce-li ve světě něco změnit, musí se vzdát dětinského moralizování a stát se dospělým. Ve filmu se nedá přehlédnout ani perfektní Zendaya – další důvod, proč si jej pustit.

Zdroj: Pinterest

VODNÁŘ: AMERICAN BEAUTY (1999)

Milovníci kreativity, uměleckých filmů a originality Vodnáři, ocení dokonalý režisérský a kritiky oceňovaný počin Americká krása z roku 1999. Film vypráví příběh o teleprodejci, který prochází krizí a dá výpověď. Začne propadat depresi a hledat ve svém všedním životě nové vzrušení u kamarádky své dcery.

Zdroj: Pinterest

RYBY: LITTLE WOMEN (2019)

Pro citlivé Ryby bude film Little Women doslova srdcervoucím zážitkem, který však stojí za to! V nejnovější adaptaci románu Louise May Alcottové se Saoirse Ronan ujala role tvrdohlavé Jo March, k níž budou Ryby cítit okamžitý vztah. Film sleduje Jo, která se snaží rozplést očekávání, jež jsou na ni kladena, a objevuje, co vlastně na světě chce. Film je plný sesterské lásky, ale i vztahových dramat. Další, koho si ve filmu Ryby zamilují. bude stoprocentně Timotheé Chalamet.

Zdroj: Pinterest