Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Komentář: Je tedy Andrew Tate špatný, nebo ne?

Andrew Tate patří k nejkontroverznějším postavám internetu posledních let. Pro některé je Top G a modlou mužství, jiní ho odsuzují za jeho názory vůči ženám a společnosti. Je tedy špatný, nebo ne? 👇


Social media influencer, bývalý kickboxer a údajný obchodník s lidmi byl v červenci 2022 vyhledáván na Googlu více než Kim Kardashian.

Kryštof Vyrut – It's not all that bad

Dle mého názoru je Tate jako cibule (ne, není zlobr), ale jeho internetová persona má mnoho vrstev, a ne všechny jsou úplně od věci. V čem může být pro mladé muže přínosný? Třeba tím, co by někdo posměšně nazval jako sigma grindset. Vyzývá k tomu, aby člověk uchopil život do vlastních rukou, vstal z postele, tvrdě pracoval, chodil do posilovny a staral se o své tělo, jelikož v silném těle žije silná mysl. Také odrazuje od užívání drog. Ač se tyto věci zdají poněkud triviálními radami, které by se daly označit za selský rozum, v dnešním mediálním klimatu mohou znít opravdu revolučně. (Nejen) mladí muži často hledají únik ze své ne zrovna růžové reality v podobě videoher, pornografie a drog. A právě proto může být Tate, i když ne ideálním, wake-up callem nabádajícím k tomu, aby se sebou člověk začal něco dělat a podnikl konkrétní kroky k tomu, aby byl ve své realitě spokojenější.

Většina z vás plýtvá svou životní sílou.
Andrew Tate

Andrew Tate byl zadržen kvůli únosu dvou dívek, policii měla pomoci Greta Thunberg

by @yanhoechka

A než naštvaně zavřeš prohlížeč, zásadně nesouhlasím s jeho mizogynií a výroky o tom, že ženy patří do kuchyně a jsou majetkem mužů. Nicméně Tate jakožto influencer na sociálních sítích, který pózuje s rychlými auty, může být pro mnoho mladých mužů inspirací. A to je asi důvod (kromě jeho pyramidového schématu), proč Andrew zahltil naši For You page. Existuje nedostatek maskulinních mužských vzorů pro mladé.

Nutno podotknout, že Tateovy výroky jsou často vytrženy z kontextu a označeny coby mizogynní, protože hodinové rozhovory jsou sestříhány do krátkých videí na TikToku. Osobně Tateův přínos vidím v jeho výrocích o motivaci a tvrdé práci.

Víš, i když to bude těžké, nikdy nemůžeš ustoupit. Musíš na sobě neustále tvrdě pracovat. Pokud chceš být aktivní, musíš chodit do posilovny a dobře jíst a tak dále.
Andrew Tate

Andrew Tate dostal ban už i od YouTube, sláva se mu hroutí taky na TikToku

by @yanhoechka

Co na to odborníci?

Docent Josh Roose, politický sociolog z Deakin University, říká, že Tate odráží názory mužů, kteří věří, že svět už pro ně nemá takové možnosti jako kdysi.

To souvisí s mnohem širším problémem toho, co se děje s muži globálně, zejména mezi mladšími muži na Západě, kde došlo k odporu proti feminismu, proti #MeToo.
Josh Roose

Kanadský psycholog Jordan Peterson, říká, že „mužský duch je napaden“. Když mluvíme o Tateovi, měli bychom se zaměřit na to, proč ho mají mladí muži rádi nebo proč přebírají jeho postoje k ženám. Musíme se ale zajímat i o to, co s tím můžeme udělat, ne slepě pranýřovat Tatea, jehož popularita dnešní společnosti nastavuje nepříjemný pohled do zrcadla.

Andrew Tate: Největší TikTok guru, nebo ubohý podvodník?

by @kubakohout_

Jan Houška – Ať rozhodne soud, prostor si ale nezaslouží

Zkraje je nutné říct, že Andrew Tate je momentálně ve vazební věznici kvůli vyšetřování ohledně obchodování s lidmi, sexuálním deliktům a daňovým únikům. Jasně, respektujme presumpci neviny, ale pokud má rumunská prokuratura důvod ho kvůli tomu strčit na 30 dní za mříže, už to trochu smrdí.

Pokud se ale chceme zaměřit na to, jestli je Andrew Tate špatný, nebo ne, je třeba se zaměřit na jádro jeho výroků. Tvrdí, že ženy patří do domácnosti, neměly by řídit a jsou majetkem mužů. Tvrdí také, že oběti znásilnění by měly nést část své „zodpovědnosti“.

Všechny tyto myšlenky zní jako ze středověku, a pokud by pro někoho měly být aspirací na to být lepším mužem, měl by zapřemýšlet nad svou vlastní existencí a nad tím, v jaké době žije. Tím myslím 21. století.

Tate svou slávu staví na toxicitě a misogynii toho nejhrubšího zrna. Snaží se mladé muže nabádat k tomu, aby něco dělali se svým životem a byli lepšími na úkor základních společenských hodnot, jako třeba té, že by si muži a ženy měli být zkrátka rovni. S trochou vtipu se dá vlastně říct, že Tate je takový Marcus Revolta, akorát v upnutých džínách.

Andrew Tate upadá v zapomnění

by @kubakohout_

Tate se stylizuje do role guru, který svým fanouškům nabízí recept na vydělávání peněz, balení holek a „únik z matrixu“. Bráško, nic jako matrix neexistuje, Tate ti z něho opravdu nepomůže.

Tate vlastně nedělá nic jiného, než že pomocí hardcore misogynie útočí na slabá místa mladých kluků nespokojených s vlastními životy, kteří doufají, že budou mít jednou drahá auta, spoustu peněz a vedle sebe nejlépe modelky od Victoria's Secret. Těm bych rád vzkázal, že jednou tohle všechno můžou mít, ale určitě ne tím, že se budou chovat jako hovada.

Vice přednedávnem přinesl hlasové záznamy Tateovy konverzace s jednou z dívek, kde popisuje, jak ji škrtil a vzrušovalo ho, když se jí to nelíbilo. Ano, říká tam, že ji rád znásilňoval. Takový člověk by měl co nejdřív zmizet z veřejného dění, ne?

+

Kryštof Vyrut a Jan Houška

Podpoř FOMO team 👀🤍

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.