Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Andrew Tate: Největší TikTok guru, nebo ubohý podvodník?

Pokud se pohybuješ na sociálních sítích, v poslední době ti tohle jméno rozhodně nemohlo uniknout. Je Andrew Tate vševědoucí génius, nebo se jedná o prachsprostého podvodníka? A jaktože je teď tenhle chlápek s prořízlou pusou a vizáží největší sigmy opravdu všude?

Trigger warning: V článku je zmíněno násilí, včetně toho sexuálního. Pokud jsou to pro tebe citlivá témata, článku se raději vyhni. Stay safe. 💕

Kde se vzal, tu se vzal

Možná to tak může vypadat, ale Andrew Tate se tady nezjevil jen tak z čista jasna. Původně je Andrew jedním z nejlepších světových kickboxerů. S tím začal už v roce 2005 a za tu dobu se stal mistrem světa ve dvou rozdílných váhových kategoriích.

Zdroj: YouTube - Andrew Tate Highlights MMA. KICKBOXING. K1.

Zní tak jako docela fajn chlap, ne? Hodně sportuje a ještě se mu v tom daří. No prostě šikovný kluk. Ale tohle jsou asi jedny z posledních pozitivních slov, které o něm v tomhle článku zazní.

Vyloučení z Big Brother

Poprvé se proslavil, když byl v roce 2016 vystěhován ze 17. série reality show Big Brother poté, co se na internetu objevilo video, kde mlátí ženu páskem. Ženu mimo jiné nazval děvkou a vyzval ji, aby si spočítala modřiny, napsalo OK.

Tate se k celé kauze vyjádřil na svém Facebooku, kde uvedl, že žena na videu se vším souhlasila a jednalo se pouze o role play. Video bylo podle něj sestříháno tak, aby z něj vyšel jako násilník.

„Ženy by měly nést zodpovědnost za to, že byly znásilněny.“

Toto doslovně tweetoval Andrew Tate v roce 2017, napsalo Metro. „Sexuální obtěžování je nechutné a neomluvitelné. Avšak pokud se na vás muž dívá nebo na vás píská nebo se vás ptá na jméno, není to obtěžování, začal Tate svůj tweet, kterým reagoval na hnutí #MeToo.

Pokračování jeho twitterového vlákna ale nebylo o moc šťastnější. „Ženy vyměňují sex za příležitosti už velmi dlouhou dobu. Některé to udělaly a nebyly zneužity... Pokud se ale dostanou do pozice, kdy budou znásilněny, musí nést určitou odpovědnost.

Tohle je ale pouze menší výběr z celé jeho úvahy, která nemá o kontroverzní vyjádření nouze. Jeho Twitter účet byl po této kauze pozastaven.

Přestěhoval se do Rumunska, protože je zde lehčí zneužívat ženy

V už smazaném YouTube videu, které se objevilo na jeho kanále, sdělil Tate svým fanouškům, že 40 % všech důvodů, proč se přestěhoval do Rumunska, činí fakt, že ve východoevropských zemích je snazší se dostat z obvinění ze znásilnění.

„Nejsem násilník, ale líbí se mi myšlenka, že si můžu dělat, co chci. Mám rád svobodu," dodal.

Andrew a jeho bratr využívali webcam modelky na okrádání mužů

V březnu letošního roku začal vydělávat společně se svým bratrem miliony dolarů online podnikáním, při kterém ze zoufalých mužů skrze webcam modelky tahali peníze.

Nechali muže uvěřit, že mezi nimi a modelkami je reálný vztah. Za ten ale muži museli platit vysoké peněžní částky.

Bratři pro The Daily Mirror dokonce uvedli, že se jedná o absolutní podvod, který ale nikdo neřeší, takže necítí žádnou vinu.

Je vyšetřován kvůli obchodování s lidmi

V dubnu tohoto roku vtrhla policie do Tatova domu v Rumunsku. Ředitelství pro vyšetřování organizovaného zločinu a terorismu v Rumunsku ve svém prohlášení pro The Daily Beast uvedlo, že razie byla součástí vyšetřování, které bylo zahájeno poté, co se v domě našla žena držena proti své vůli.

Celé vyšetřování nadále eskalovalo a zahrnuje i zločiny ohledně obchodování s lidmi a znásilnění. Oba bratři se ke kauze vyjádřili v podcastu. „Jedna dívka byla na večírku v mém domě a její přítel viděl její stories na Instagramu,“ tvrdí Tristan Tate.

Dívka podle něj svému příteli tvrdila, že na večírku nechce být a že ji bratři nenechají odejít. To je podle Tristana „blbá výmluva“. Přítel následně zavolal na policii, která přijela k bratrům domů. „Byla to děvka, nebyla ani hot, byla ošklivá,“ dodal Tristan.

Proč je všude?

Na závěr ti ještě vysvětlím, proč Andrewa Tatea vídáš aktuálně všude. Využívá k tomu dvě taktiky, které se mu opravdu daří.

Podle některých říká věci prostě „na plnou hubu“. Nebojí se prostě říct, co si myslí. Vědomě dobře balancuje na hranici, kdy říká dost kontroverzní věci, za které ho ale ve finále jeho oddaná komunita ocení, než aby byl na internetu „zrušen“, a lidé si ho nadále zvali do svých pořadů.

Tyto hlášky jsou pak sestříhávány do různých klipů na TikToku, které určitě vídáš každý den. Andrew Tate ale na TikToku nemá svůj osobní účet. Všechny profily, které sdílí jeho myšlenky pomocí klipů, pochází od náhodných lidí.

Za čím se ale skrývá motivace těchto lidí? Opravdu ho tak zbožňují a potřebují světu dál předat jeho myšlenky?

Někteří možná ano. Když se ale podíváme pořádně, většina profilů, která sdílí klipy s Andrewem Tatem, má na profilu affiliate link na jeho kurzy.

Takto promovat jeho kurzy se tito lidé většinou naučí rovnou na jeho affiliate marketing kurzech samotných. Lidé, kteří tak projdou jeho kurzy, do schématu shánějí další lidi. A tím si Andrew Tate připisuje do portfolia poslední nekalou praktiku – pyramidové schéma. A je pravda, že za tuhle pyramidu by se nemuseli stydět ani ve starověkém Egyptě.

Pozvi mě na pivo🍻

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.