Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Knihy inspirované severskou mytologií 

Rád*a čteš knížky inspirované různými mytologiemi a potřebuješ inspo na tu severskou? V článku najdeš hned několik tipů!

Magnus Chase a bohové Ásgardu - Rick Riordan

Jestli jsme se něco naučili, tak to, že Rick Riordan pokryl snad všechny mytologie, co jsou. Skoro všechny, that is. Tou severskou se inspiroval v trilogii Magnus Chase a bohové Ásgardu, která rozšiřuje svět Percyho Jacksona pomocí Magnuse, bratrance Anabeth. Samozřejmě tu máme klasické zachraňování světa, mluvící zbraně a tak dál a tak dál.

Bookclub: Jak číst knihy Ricka Riordana?

@_00_3_12

Norse Mythology - Neil Gaiman

The man, the myth, the legend. I Neil se inspiroval řadou legend a mytologických prvků, a ty severské převyprávěl v knize Norse Mythology. Gaiman v ní zůstává věrný původním příběhům a jenom je převléká do modernější podoby. Nejedná se tak o žádný epický fantasy román, ale pokud se chceš dozvědět víc o počátcích severských bohů, jejich vztazích a Ragnaroku, Norse Mythology je super volba.

Zdroj: Goodreds

The Broken Sword - Poul Anderson

Epické fantasy a mytologie k sobě prostě patří, stejně jako stěžejní knihy žánru a Poul Anderson. Jeho The Broken Sword sleduje člověka Scafloca, kterého vychovali elfové, na cestě za záchranou Thorova meče, který bůh zlomil při ochraně stromu života Yggdrasilu.

Zdroj: Goodreds

The Long Dark Tea-Time of the Soul - Douglas Adams

Pokud hledáš mix sci-fi a fantasy, look no further. Douglas Adams je pro sci-fi žánr něco jako Tolkien pro fantasy, takže cokoliv od něj se ti v knihovničce bude hodit. Román The Long Dark Tea sleduje nehodu na letišti v Heathrow, kde vybouchne check-in. Všichni to přikládají vyšší síle, ale dektiva Dirka Gentlyho zajímá jenom jediné - jaký bůh se snažil chytit noční let do Osla?

Zdroj: Goodreds

The Witch's Heart - Genevieve Gornichec

This one's for my Loki girlies, iyk yk. V románu The Witch's Heart čarodějka Angrboda odmítne Odinovi dát informace o budoucnosti a on ji za to úpálí. Tady ale její příběh teprve začíná. Angrboda se zraněná a bez svých schopností musí před Odinem ukrýt a pomůže jí v tom kdo jiný než Loki...

Zdroj: Goodreds

American Gods - Neil Gaiman

Gaimanův román American Gods je už skoro klasika a inspiraci si nebere čistě z jedné mytologie, ale využívá jich celou řadu, včetně slovanské, germánské, hinduistické nebo egyptské, kterou jsme probrali minule. Sleduje postavu odsouzence, kterého známe striktně pod jménem Shadow, a jeho nového zaměstnavatele pana Středu.

Knihy inspirované egyptskou mytologií

@_00_3_12

The Shadow of the Gods - John Gwynne

Jedno z nejúspěšnějších fantasy dnešní doby je 100% The Shadow of the Gods od Johna Gwynna. Ze severské mytologie si půjčuje jen určité prvky a zasazuje je do úplně nového fantasy světa, kde nechybí magie, bohové, badass ženské postavy a promyšlená pomsta, ze které tě nakonci bude hřát u srdce. Jestli by sis měl*a ze seznamu přečíst alespoň jednu knihu, let it be this one.

Zdroj: Goodreds

Odd and the Frost Giants - Neil Gaiman

Neil Gaiman this, Neil Gaiman that, but we have to talk about it. Tahle kniha je tak trochu percyjacksonovská v tom nejlepším smyslu. Sleduje hlavního hrdinu Odda, který navzdory tomu, že bez hole skoro nemůže chodit, utekl z domova. A zima okolo nekončí. A nikdo neví proč.

Zdroj: Goodreds
Kam dál?👀

Bookclub: Fantasy série, na které bys měl/a hodit očko

@_00_3_12

Podpoř FOMO team 👀🤍

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.