Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Knihy inspirované egyptskou mytologií

Rád*a čteš knížky inspirované různými mytologiemi a potřebuješ inspo na tu egyptskou? V článku najdeš hned několik tipů!

The Killing Moon – N. K. Jemisin

The Killing Moon je fantasy založené na starověkém Egyptě. Odehrává se ve fikčním městském státě Gujaareh, v němž na první pohled vládne mír, který udržují takzvaní Gatherers. Společnost Gujaarehu funguje skrze magii snů, za kterou jsou odpovědní kněží bohyně snů – díky ní můžou léčit nebo zabíjet ty, kteří chtějí narušit chod města. Hlavní postava Ehiru ale objeví, že mír a sny jsou jenom zástěrka pro něco mnohem horšího.

Pokud chceš příběh s promyšleným worldbuildingem a neobvyklým magickým systémem, The Killing Moon bude perfektní.

Zdroj: Goodreads

Sons of the Sphinx – Cheryl Carpinello

Cheryl Carpinello svůj román zasadila do období vlády faraona Achnatona, který se otočil zády k původnímu centru egyptské říše v Tébách a zanevřel na egyptské bohy – vystavěl nové město a nové chrámy pro vlastního boha Atena. Jeho následník Tutanchamon se snažil vrátit vše do starých kolejí, ale už bylo pozdě. O 3000 let později se 15letá Rosa potká s duchem Tutanchamona a souhlasí, že mu pomůže najít jeho ztracenou královnu Hesenu, aby zachránila vlastní babičku.

Tahle story má všechno od zrady, cestování časem a duchů až po nemrtvé bad guys a černou magii.

Zdroj: Goodreads

The Kane Chronicles – Rick Riordan

Uncle Rick už pokryl celou řadu mytologií, včetně té egyptské. Série The Kane Chronicles sleduje sourozence Cartera a Sadie Kaneovi, kteří po smrti matky prožili velkou část svého dětství odděleně – Carter cestoval po světě s jeho otcem a Sadie žila v Londýně s prarodiči. Nikdy tak neměli nic společného a nemůžou si být víc cizí. Až do teď...

Bookclub: Jak číst knihy Ricka Riordana?

@_00_3_12

American Gods – Neil Gaiman

To by bylo, aby se tu někde neobjevil Neil Gaiman. Jeho román American Gods je už skoro klasika a inspiraci si nebere čistě z egyptské mytologie, ale využívá jich celou řadu, včetně slovanské, germánské nebo hinduistické. Sleduje postavu odsouzence, kterého známe striktně pod jménem Shadow, a jeho nového zaměstnavatele pana Středu.

Zdroj: Goodreads

Bookclub: Jak číst knihy Neila Gaimana?

@_00_3_12

Protectors of Poison – Laura Greenwood

První díl série Forgotten Gods sleduje Seru, která už je zvyklá na to, že na ni lidi zapomněli, i když to znamená, že její léčivé schopnosti slábnou. Všechno se ale změní, když je obviněná z něčeho, co neudělala. Aby očistila své jméno a dokázala, že je nevinná, musí znovu zaujmout pozici bohyně, kterou kdysi bývala.

Zdroj: Goodreads

A Master of Djinn – P. Djèlí Clark

Steampunk fantasy A Master of Djinn se odehrává v alternativní verzi egyptské Káhiry v roce 1912. Mísí se v něm reálná Káhira a magické elementy, kterými se zabývá Ministerstvo alchymie, kouzel a nadpřirozených bytostí. V něm pracuje i mladá Fatma el-Sha’arawi.

Román je součástí volné série Dead Djinn Universe a kromě promyšleného fanatsy, zkoumá i témata genderu, společenských tříd a imperialismu. Před románem si můžeš přečíst novelu A Dead Djinn in Cairo, ale knížce budeš rozumět i bez toho. Součástí série je i další novela The Haunting of Tram Car 015.

Zdroj: Goodreads
Kam dál?👀

Knihy inspirované řeckou mytologií

@_00_3_12

Podpoř FOMO team 👀🤍

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.