Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Kniha měsíce: Němci

Každý měsíc jedna kniha, která stojí za přečtení!

Třetí román české spisovatelky Jakuby Katalpa je knihou, kterou si s sebou musíš vzít na dovolenou. I přes náročné téma a počet stránek tě příběh naprosto uchvátí a nebudeš se od něj moct odlepit.

Klára Rissmannová se po revoluci v roce 1989 odstěhovala do Londýna a čeká společně se svým manželem první dítě. Právě myšlenky na mateřství a dětství ji donutí pátrat po stopách minulosti. Vzpomíná na svou babičku, která jí posílala balíčky se sladkostmi, ji samotnou ale Klára nikdy neviděla.

Kniha měsíce: Novinářky

@_kajina

Klára se rozhodne babičku vypátrat a vrací se zpět do Česka, poté i do Německa. Tím se otevírá příběh sahající až do počátku dvacátého století, který odhaluje život středostavovské německé rodiny a útrapy první i druhé světové války. Přesto jsou velké dějinné události pouze v pozadí celého příběhu, mnohem zajímavější je linka osobních vztahů Kláry Kolmannové, tehdy mladé ženy. Psychicky labilní matka, nekompromisní otec i skeptičtí příbuzní.

Němci

233,-

Klára jako vystudovaná učitelka odchází na začátku války učit na malotřídku do českého pohraničí, kde se snaží zapadnout mezi místní. Vesnice má svá pravidla, vlastní rozdělení společnosti a Klára se sblíží s člověkem, který jí dost možná přinese více starostí než radostí..

TOP 5 knih o světě

@eevelka

Kniha Němci je o křehkých mezilidských vztazích, o ztrátách i prostých radostech. Jakuba Katalpa píše bez zbytečných kudrlinek, věci rozhodně nepřikrášluje, naopak se vyžívá v charakteristikách chladných detailů, které by mnoha jiným ušly bez povšimnutí.

Pozvi mě na kafe☕️✨

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.