Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Jaký jsi student podle zvěrokruhu?

Poctivec, flákač nebo kreativec? To, jaký jsi student, ti může prozradit tvé znamení zvěrokruhu.

Zkouškové období je tady, a proto se všichni učíme (nebo bychom minimálně měli). V dnešním článku se dozvíš, jaký jsi student podle zvěrokruhu.

OHNIVÁ ZNAMENÍ (BERAN, LEV, STŘELEC)

Studenti ohnivých znamení jsou ti akční. V projektech se často ujmou vůdčí role a ostatním rozdávají práci. Ze začátku dokáží být velmi motivovaní, bohužel po čase jejich motivace malinko klesá. Přesto se dokáží dokopat ke studiu a dosažení skvělých výsledků. Ohnivá znamení touží po pochvale a úctě, proto se často snaží uspět.

Jejich rutina ve zkouškovém období je stejná jako jejich povaha, tedy velmi akční. Nesedí celý den doma u učení, ale v průběhu dne si zaběhnou pro kafe do kavárny, na nákup, procházku a vidí se s přáteli.

ZEMSKÁ ZNAMENÍ (BÝK, PANNA, KOZOROH)

Zemská znamení jsou většinou ti nejpoctivější studenti. Na školu/studium se nechtějí jen tak vykašlat, takže když na to přijde, sedí u učení celé hodiny. V hodinách jsou však sólisti, nemají rádi skupinové projekty, raději hrají sami za sebe. Stejně jako ohnivá znamení touží po úspěchu a pochvale.

Při zkouškovém období Býka, Pannu nebo Kozoroha nezastihneš skoro nikde jinde než v knihovně nebo doma. Celé dny jsou obklopeni materiály, které se učí i několik hodin denně. Jsou opravdu poctivci, proto se pořád stresují, že nic neumí.

Studentská inspo galerka:

VZDUŠNÁ ZNAMENÍ (BLÍŽENCI, VÁHY, VODNÁŘ)

Vzdušná znamení školu příliš neřeší (alespoň většina z nich). Na rozdíl od zemských znamení si užívají skupinové projekty, protože se mohou „schovat“ a práci za ně udělá někdo jiný. Dalším důvodem, proč je skupinové projekty baví, je, že díky nim mohu trávit čas se svými kamarády a socializovat se. Každopádně jsou to velice kreativní jedinci a přicházejí se skvělými nápady.

Průběžné učení? Never heard of her. Když dojde na zkouškové období (nebo maturitu), vzdušná znamení se učí na poslední chvíli. Místo učení si raději zajdou do kina, s přáteli na pivo nebo zkrátka prokrastinují, co se dá.

VODNÍ ZNAMENÍ (RAK, ŠTÍR, RYBY)

Vodní znamení jsou ve vztahu ke studiu poměrně neutrální. Nic nepřehání, ale zároveň na školu nekašlou. Hodiny si jdou většinou pouze odsedět a nezapojují se aktivně do výuky. Přesto se ale učí průběžně. Vědí, že školu nemohou brát na příliš lehkou váhu. Pokud je však nějaký předmět/látka zaujme, hledají si navíc všemožné informace.

Když nastane zkouškové období/maturita, mají velké sklony k mental breakdowns. Jsou to citliví lidé, a pokud je toho na ně hodně a jsou vystaveni stresu, nezvládají to. Jsou perfekcionisté a chtějí být maximálně připraveni.

Na závěr bych chtěla všem popřát hodně štěstí při zkouškovém období nebo s pololetními testy, pokud jsi na střední.