Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Jaká pravidla dodržovat u skincare při sportování?

Jaké jsou hlavní kroky, které bys měl*a dodržovat, aby tvá pleť byla spokojená, když jde o sport a skincare?

Možná se ti stalo, že sis najednou všiml*a, že se ti po cvičení dělají pupínky. Mnoho faktorů se může projevit právě během cvičení. Samozřejmě by bylo lepší, kdybychom na všechny zmíněné kroky měli dostatek času a prostoru. Někdy jsme ale ve spěchu a nestihneme se odlíčit či dostatečně připravit naši pleť. Nicméně tyto tipy ti mohou pomoct, pokud právě bojuješ se zhoršením pleti od té doby, co cvičíš.

1. Odličování

Správně bychom měli cvičit bez make-upu. Ne vždy je na to čas, ale dermatologové a dermatoložky uvádí, že právě make-up během pocení při cvičení může způsobit výsev pupínků, ucpávání pórů a šíření bakterií. Proto je lepší cvičit bez něj, abychom předešli právě těmto problémům.

2. Hydratace

Pokud chodíš cvičit ráno, nemusíš si dělat kompletní skincare rutinu před fyzickou zátěží. Ráno stačí, když si dáš například svůj oblíbený hydratační krém, a po cvičení si uděláš svou běžnou rutinu, na kterou jsi zvyklá*ý po důkladném čištění. 

6 skincare pravidel, která podle dermatologů stojí za to následovat

@josephslaich

3. Čištění pleti

 Po cvičení si pleť vždy vyčisti. Chráníš se tím před množením bakterií od nečistot a potu. Po vyčištění nanes svou běžnou rutinu.

4. SPF

Pokud cvičíš venku, nezapomeň s sebou SPF. To je důležitý ochranný prvek v rutině a běhat na sluníčku bez něj, by mohlo vést ke spálení. Během venkovního cvičení za nepříznivých podmínek nezapomeň krém, který by měl být dostatečně vyživující, aby pleť chránil.

Gym bag essentials: 9 věcí, které si nesmíš zapomenout

@luciezicklerova

5. Ručník

Když jdeš do fitka a máš s sebou ručník, nezapomeň ho pokaždé vyprat, aby se v něm nemnožily bakterie, které by následně mohly mít negativní dopad na pleť. Když se s ním později ještě utíráš po sprše, může to být i příčina tvorby akné na těle.

6. Ruce 

Důležité je si taky uvědomit, abychom si nesahali při cvičení do obličeje. Zbytečně si můžeš roznášet bakterie po obličeji.

Multisportka je nově i pro studenty!

@anettt.h