Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Jak by vypadala kultovní Mafia jako esportová hra? Vycházeli jsme z CSka

Herní hit Mafia uchvátil nejen Česko, ale i celý svět. Hlášky dabéra Petra Rychlého aka Paulieho nebo koktající automechanik jsou legendární. O víkendu uplynulo od releasu slavné gangsterky 20 let a nás zajímalo, jak by tenhle virtuální svět mohl fungovat v rámci esportu.

Counter-Strike

Začneme porovnáním s populární týmovou střílečkou Counter-Strike. Jaké prostředí z Mafia by bylo ideální jako mapa? Co utility, zbraně a jejich cenovky? A jak by se rozdělily soupeřící strany, které v CSku představují teroristy a CTs (Counter-Teroristy)? Takhle by podle nás esportová Mafia fungovala na bázi Counter-Striku.

Strany

Tady to je asi jasné. Na jedné straně by byli policisté a na druhé mafiáni v kabátech nebo drahých oblecích. Samozřejmě i s klobouky, to aby se lépe trefovali hlavy.

Miley je jednou z mála dívek v muži dominovaném esportu, o své dojmy se podělila v rozhovoru

SAZKA eLeague

Mapy

Banka. V jedné z misí mafiáni chtějí vyloupit banku. Policisté by mohli začít v suterénu u trezoru, mafiáni ve vstupní hale. Chodby, schodiště, přepážky, tady by se hráči slušně vyřádili.

Letiště. Tady musíš dopadnout jednoho z bývalých mafiánských kolegů. Letiště je sice rozlohou větší, ale přestřelky v hangárech nebo vstupní hale, kde by se dalo krýt za pulty, by taky nebyly od věci. Navíc tu jsou i další budovy, ve kterých se můžeš schovávat.

Nadzemní parkoviště. To by byla krutá přestřelka. V misi má parkoviště několik pater, jedna strana by mohla jít zespoda, druhá zeshora. Kromě hlavní cesty pro auta je navíc možnost chodit i po požárním schodišti, kde by mohli mnozí překvapit. Něco jako šachta v CSku.

Farma. Původní hra má několik misí, velká část jich probíhá ve městě, ve kterém máš mimo mise volné pole působnosti. V jeden moment příběhu Mafie se ale dostaneš na farmu. Mapa navíc není nikterak velká. Pálit by se dalo z horního patra stodoly, krýt se zas můžeš za náklaďáky.

Nejdražší hráč CS:GO v české historii stojí přes milion. Matúš Šimko posílí tým Sampi

SAZKA eLeague

Zbraně

A jak s arzenálem zbraní a ekonomikou? Ve volné jízdě ve hře Mafia si zbraně můžeš kupovat, takže cenovky bychom měli.

Mosin-Nagant 1891. AWP hráči by hráli právě s touto legendární zbraní. Je to jediná odstřelovací puška ve hře s cenovkou 2000 dolarů. Zbraň pochází z Ruska a do jednoho zásobníku se vejde pět nábojů.

Tommy Gun. Legendární Thompson 1928 asi nemusíme představovat. Ve filmových gangsterkách nejpoužívanější replika. Klasická automatická zbraň, v zásobníku 50 nábojů, cena 1000 dolarů a ideální volba pro riflery.

Brokovnice. Tady je možnost si vybrat buď upilovanou (účinnější), ale jen se dvěma náboji, nebo pumpovací brokovnici s více náboji a na delší vzdálenost (oproti upilované). Cenovka 500 dolarů.

Colt 1911. Klasická zbraň, která by hrála prim v pistolkových kolech. Cena 50 dolarů. Pak je možné zakoupit dvakrát dražší model Magnum, který je silnější.

Nůž. I na to se ve hře Mafia vzpomnělo. Takže knife killy žádný problém. Otázkou je, co si počít s boxerem, páčidlem nebo baseballovou pálkou.

Utility. Tady zapomeň na flash granát nebo smoke. Ve hře je Molotovův koktejl nebo klasický granát, i s tím se dá natropit hodně škody.

Mikýřovo srdce patří LoLku. Kdyby jeho MÚPI byla hrou, byla by plná bizarních planet

SAZKA eLeague

Ostatní esporty?

Pokud vezmeme populární racing hry, jako je Trackmania, tak z hlediska závodních titulů by posloužil okruh nedaleko za městem, kde se Mafia odehrává a kde v jedné misi jezdíš závody ve formulích. Bavíme se o první polovině 20. století, takže ukočírovat tyhle veterány by byla docela zábava.

PUBG se nabízí na platformě celého města Lost Heaven, které tvoří kulisu dvacet let staré hry. Samozřejmě by nechyběla auta a přesuny z různých čtvrtí.

O další nápady se s námi můžeš podělit v diskuzi. Více najdeš na sazkaeleague.cz

Podpoř FOMO team 👀🤍

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.