Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Nejdražší hráč CS:GO v české historii stojí přes milion. Matúš Šimko posílí tým Sampi

Herní CS:GO tým Sampi má nového hráče a jedná se o historický nákup. Transfer Matúše „Matyse" Šimka se pohybuje v řádů milionů a je tak největším v českém a slovenském esportu.

Dvacetiletého Slováka odkoupila od týmu Enterprise organizace fotbalisty Jakuba Jankta. Celková investice Sampi je ale mnohem větší – do týmu přibylo celkem pět nových jmen a sestava pro Counter-Strike se tak kompletně obnovila.

Dosud největším přestupem na našem trhu byl přestup Davida „Forsyyho“ Bílého z Enterprise do týmu Sinners. Organizace tehdy za Bílého utratila více než jeden milion korun. Cena za Šimka ale byla ještě vyšší.

Jankto lovil u šéfa Sparty Křetínského

Konktrétní cenu sice Enterprise potvrdit nemůže, nicméně COO (Chief Operations Officer) Enerprise Jakub Imrich potvrdil, že přestup Matyse do Sampi překonal dosavadní nejdražší transfer za Forsyyho.

Částka byla ještě zajímavější než při prodeji Forsyyho. Pokud vím, byl to nejdražší přestup v rámci tuzemských organizací,
řekl serveru Sazka eLEAGUE Jakub Imrich.

Český fotbalový reprezentant a majitel Sampi Jakub Jankto tak musel vytasit milionový balík. Přestup má navíc další zajímavé pojítko. Hlavním vlastníkem Enterprise je podnikatel Daniel Křetínský, který mimo jiné vlastní fotbalovou Spartu.

Přelomová investice v českém esportu

Jankto a jeho Sampi se zapsalo do historie esportu nejen největším transferem za jednoho hráče, ale vůbec největší investicí do celého Counter-Strike týmu.

Bavíme se o investici v řádech milionu korun, která byla potřeba k sestavení této pětky,
oznámil po odhalení nového týmu Jakub Jankto.

Nemalé náklady navíc bude muset vynaložit i na angažmá hvězdy světového formátu Ladislava „GuardiaN“ Kovácse. Slovenská posila v minulosti působila v nejlepším týmu světa FaZe Clan a hned čtrnáctkrát se účastnil prestižního Majoru, což je v esportu obdoba tenisových grandslamů.

Aby se mohla investice vrátit, tým bude muset být úspěšný na mezinárodní scéně, kde se obnos prize money pohybuje v jiných číslech než v tuzemsku.

Více najdeš na sazkaeleague.cz

Podpoř FOMO team 👀🤍

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.