Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Mikýřovo srdce patří LoLku. Kdyby jeho MÚPI byla hrou, byla by plná bizarních planet

Znáš ho ze satirického pořadu, kde si podává „kryptopodvodníky“ nebo díky videu #ENDIKURVAKVOLBAM. Řeč je o Martinu Mikyskovi alias Mikýřovi. Redakci Sazka eLEAGUE prozradil, jaký vztah má k esportu i jak by vypadala hra na motivy jeho show MÚPI.

Mikýřova úžasná pouť internetem (MÚPI) patří mezi hity českého internetu. Její autor Martin Mikyska kromě originálního vizuálu a specifického humoru odhaluje influencery, kteří se prostřednictvím kryptoměn snaží vytáhnout peníze z důvěřivých uživatelů, často ještě v dětském věku. 

Kromě toho je Mikýř také vášnivým gamerem – především má v lásce World of Warcraft nebo League of Legends, a to jako aktivní hráč i jako divák. Loni se navíc stal tváří a ambasadorem CS:GO Sazka eLEAGUES Jirkou Králem si tehdy dokonce Counter-Strike zahrál.

Miley je jednou z mála dívek v muži dominovaném esportu, o své dojmy se podělila v rozhovoru

by SAZKA eLeague

Fanoušek League of Legends

V rozhovoru se Sazka eLEAGUE Mikýř popisuje, jak znovu našel lásku k LoLku: „Začal jsem se trošku bavit s Xnapym a lidma z okolí LoLka a začalo mě to znovu bavit,“ říká internetový bavič. 

„Nemám žádné ambice, že bych se zlepšoval. Ale chtěl bych dát alespoň Gold (rank v LoL, pozn. red.) tuhletu sezónu,“ odhaluje plány Mikýř. 

Kromě toho League of Legends také sleduje jako divák velkých esportových sérií a turnajů. „Sleduji LCS (League of Legends Championship Series). Docela dlouho, třeba šest let. Hrozně mě baví ten svět, týmy a mentalita hráčů. Je za tím umění,“ dodává. 

No Man’s Sky s bizarními planetami 

Jak by vypadala MÚPI, kdyby byla hrou? „Určitě by tam byly prvky vesmíru. Něco jako No Man’s Sky... akorát s tím, že by každá planeta byla nějakým specifickým bizárem. A ty bys tam objevoval to, v čem je famózní,“ prozradil v nadsázce Mikýř, který si ale uvědomuje, že herní průmysl je velmi náročná disciplína s tunou práce. 

A hrál by to? „Nevím, kdybych nad tím přemýšlel déle než 30 sekund, tak možná jo,“ uzavřel se smíchem. 

Více najdeš na sazkaeleague.cz

Podpoř FOMO team 👀🤍

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.