Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Holy grails korejské skincare: Produkty, co mi doporučili v Jižní Koreji

Tento měsíc jsem se vydala do Jižní Koreji, a jelikož tam mám pár kamarádů, pomohli mi s výběrem kosmetiky a skincare, kterou oni sami používají. Virální korejské produkty ale v prvních příčkách nebyly.

Korejská kosmetika se stala populární převážně v posledních letech, kdy se začala dostávat na evropský trh čím dál častěji. Je totiž známá pro svou vysokou účinnost a dobrou kvalitu. Na TikToku a sociálních sítích často kolují již dost provařené korejské produkty. Může se jednat o produkt se šnečím slizem od COSRX či značku Beauty of Joseon. Tyhle produkty a značky jsou taky skvělé a nám už běžně dostupné přes různé e-shopy. Já se ale ptala přímo mladých Korejců, co je aktuálně baví a hlavně, co funguje. Bylo mi doporučeno následující.

STRIDEX

Produkty Stridex mají patentované složení bez alkoholu, které je šetrné k pokožce a zároveň účinné v boji proti akné. Složení Stridex Sensitive Pad obsahuje 0,5 % kyseliny salicylové a zklidňující látky, včetně aloe, které jemně čistí pokožku a odstraňují nečistoty. Korejci milují odličovací/toner polštářky a tento je jeden z těch funkčních a za dostupnou cenu.

Stridex.com

COSRX

Jméno, které tě v Jižní Koreji nemine. Jedním z doporučených produktů je rozhodně jejich Low PH Good Monring Gel. Jedná se o jemný čistící gel, který je šetrný k pokožce. Najdeš ho už i u nás.

Amazon

Tohle je nejvyhledávanější skincare roku 2022

by @josephslaich

LANEIGE WATER SLEEPING MASK

Laneige je jihokorejská kosmetická značka, kterou v roce 1994 uvedla na trh společnost Amore Pacific. Jedná se o značku, která je mezi skincare lovers už dost profláknutá, především díky slavné masce na rty v růžovém balení, (která i za vyšší cenu stojí za to). Já jsem si ale nakoupila set pro péči o obličej, a to specificky Water Sleeping Mask a Cica Sleeping Mask. A moje pokožka po probuzení byla prostě dokonalá. Tento produkt se řadí mezi mé must haves. Masku najdeš naštěstí i v českém retailu.

ANESSA SUNSCREEN

Anessa, špičková japonská značka opalovacích krémů spadající pod společnost Shiseido přišla s jedním z nejvyhlášenějších opalovacích krémů v Asii. Ano, sice se jedná o japonskou značku, přesto ji Korejci absolutně zbožňují a v jejich „Sephoře" zvané Olive Young ji najdeš všude.

Amazon

Proč jsou všichni na TikToku posedlí francouzskými lékárnami?

by @josephslaich

CLEAN IT ZERO

Pokud hledáš dokonalý cleansing balm neboli první krok tvého odličování, this is it! Při tření se krásně rozpouští na pleti a dokáže odstranit jak makeup, tak řasenku. Někdy je náročné z obličeje dostat nános SPF či dalších produktů, tento cleansing balm ale opravdu obstál. Smyješ ho vodou a máš první krok svého double-cleansingu za sebou. Poté stačí použít pěnový či gelový odličovač. Vše o dvojité metodě čistění jsem ti již dříve sepsala.

Amazon

Vše, co musíš vědět o double-cleansing metodě

by @martinastrel

MASKY MEDIHEAL

Jestliže něco Korejci milují, tak jsou to právě pleťové masky. Když jsem navštívila již zmiňovaný Olive Young, mohla jsem vybírat ze tří regálů. Na spoustu z nich platí výhodné akce či slevy (a pozor, každý Olive Young má jinou cenu). Masky jsou skvělé a mě byla nejvíce doporučována ta s Vitamínem C.

Dále za vyzkoušení stojí značky:

  • Etude House (Hyaluronic acid sheet)
  • Tony Moly Vitamin C range (ampule)
  • Hadalobo (Japonský produkt oblíbený v Koreji)
  • Unove (vlasové přípravky)