Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Hodnotím knihy Colleen Hoover, part 2 

Colleen je velmi populární spisovatelkou romantické literatury, která se rychle stala senzací a v posledních letech oslovila nespočet čtenářů. Jaké knihy stojí za přečtení?

1. Vzpomínky na něj 

Nejčerstvější novinka od Colleen, která byla všude hodnocena jako její nejlepší, se do ruky dostala i mně. Zde Colleen zvolila vyprávění příběhu skrz zápornou postavu, díky čemuž se čtenář do postavy lépe vcítí a dokáže její chování omlouvat. Tady to funguje stejně. 

Kenna se vrací z vězení po pěti letech do svého rodného města, stále s pocitem viny. Něco ji ale ve městě drží, a to dcera, kterou už 5 let vychovávají rodiče jejího bývalého přítele. Kenně nikdo nevěří, že by se mohla změnit a fungovat jako spolehlivá matka. Jeden večer jde do baru, kde potká majitele Ledgera. Oba cítí pouto a zanedlouho spolu skončí v jeho autě. Když ale Kenna zjistí, kdo opravdu je, dostane ze všeho strach. Spolu s Ledgerem se snaží držet vztah v tajnosti, protože by mohl ublížit spoustě lidí. 

Luxor

Tento příběh mě překvapil zvlášť postupem, který Colleen zvolila. Představí nám Kennu, která vyšla z vězení a snaží se získat svou dceru. I když udělala mnoho chyb, které ovlivnily její život, máme k ní velký soucit. Příběh je vyprávěn z obou pohledů, a to dodává knize na výjimečnost. Pochopíme tak veškerá nelehká rozhodnutí, která musí padnout. Zároveň ale musím vytknout zbytečné opakování pasáží a natahování příběhu

9/10 – Její nejlepší kniha to za mě nebyla, ale zároveň přinesla další ojedinělý příběh, který stojí za přečtení. 

Hodnotím knihy Colleen Hoover

@martinastrel

2. Život jedna báseň

Další novinkou z tohoto roku je kniha Na obtíž. Tady se autorka držela svého klasického tématu young adult romatického příběhu

Layken nečekaně umře otec a s matkou a malým bratrem se stěhují přes celou zemi. Layken je ze všech změn nervózní. Její bratr si hned po příjezdu najde kamaráda a později se setkává i s jeho starším bratrem Willem, který je věkově blíž Layken. Oba se sobě líbí a záhy na to ji Will pozve na rande, které je pro Lake jako z filmu. Bohužel nic není tak růžové, jak se zdálo na začátku, a tuto idylku přeruší nečekané odhalení

Tato kniha je plná emocí. V příběhu je několik zvratů, které musí Lake prožívat. Hlavní postavy jsou velmi přesně vykreslené, mají uvěřitelné problémy a bouřlivé emoce, se kterými někdy neumí pracovat. Tento příběh je opravdu realistický a ukazuje všechny stránky lásky. V knize je navíc několik smutných a dojemných pasáží, které bez kapesníku v ruce asi jen tak nezvládneš. Nebyl tam za mě ale takový drive, který většina autorčiných příběhů má. 

 7/10 – Příjemný příběh, ale znovu bych si ho nepřečetla.

Databáze knih

Bookclub: Po jakých autorech a autorkách sáhnout na podzim?

@martinastrel

 3. Nelituju ničeho 

Méně známá kniha od Colleen Hoover, která by rozhodně měla být ve tvojí knihovně. Perfektní rodinné drama, které tě naprosto strhne. 

Morgan si přeje, aby její dcera Clara v životě neudělala stejné chyby jako ona. Morgan totiž bylo 17 let, když otěhotněla a vdala se. Celý život byla jen ženou v domácnosti a poslední týdny s tím bojovala. Clara má svoji hlavu a plánuje prorazit jako herečka, i proto mají s matkou časté výměny názorů. To naštěstí koriguje Chris, hlava rodiny. Za nečekaných okolností pak ale dojde k tragické nehodě, která otřese rodinou. Morgan nachází útěchu v tom posledním, kdo by ji napadl, a Clara velkou ztrátu nese velmi bouřlivě a svěřuje se klukovi, kterého má zakázáno vídat. Další tajemství vyplouvají na povrch a touhu Morgan udržet vše před dcerou v tajnosti komplikuje samotná Clara, která matce dává vše za vinu. 

Luxor

Myslím si, že tato kniha překvapí všechny, kdo po ní sáhnou. Časté zvraty, které komplikují rodině život, dodávají příběhu zajímavý spád. Překvapením bylo minimum sexuálních pasáží, které jsou pro Colleen vcelku běžné, ale díky tomu udržela vážnost knihy.

10/10 – Kniha mě ohromila a celou dobu jsem věřila ve správný konec.

Knihy s postavami, které jsou v životě trochu ztracené

@martinastrel