Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Hodnotím knihy Colleen Hoover

Colleen je velmi známou a populární spisovatelkou romantické literatury, která se rychle stala senzací a v posledních letech oslovila nespočet čtenářů. Jaké knihy stojí za přečtení?

Námi to končí 

Tato kniha je zřejmě nejznámější a většina z nás ji v uplynulém roce zaznamenala. Sama jsem se trochu bála začít ji číst, protože na ni každý pěl chválu a myslela jsem si, že tak dobrá být ani nemůže. Chyba! Byla jsem velmi příjemně překvapená. Není to klasická předvídatelná romanťárna. 

A o čem kniha je? Lily se přestěhuje do Bostonu, kde chce začít nový život a plánuje si otevřít vlastní květinářství. Potkává se tam také s neurochirurgem Rylem, se kterým začne randit. Na začátku je vše zalité sluncem, ale jen do doby, než oba dožene vlastní minulost. Lily se do života vrátí její bývalý přítel Atlas, se kterým má hlubokou vazbu už od útlého věku. Žárlivý Ryle udělá několik chyb, jež vedou k bolestivým a pochybným rozhodnutím. 

Kniha měsíce: Baletky

@_kajina

V tomto příběhu dokázala Colleen ukázat problematiku domácího násilía jak nepatrně a pomalu se může mezi páry ukazovat. Moc se mi líbilo, že do knihy vtiskla nepříjemné a s tímto tématem spojené zkušenosti její matky. Ocenila jsem i samotný posun hlavních postav. Několik drobností, které knihu doprovázely, jako dopisy Ellen DeGeneres, obliba filmu Hledá se Nemo a mnohem víc. Konec knihy mě opravdu dojal a myslím si, že pokračování knihy, které se chystá, Námi to začíná, bude ještě více pestré. 

10/10 – po této knize bych hned šáhla znova. Knize se taky již brzy dostane filmového zpracování s herečkou Blake Lively.

Databáze knih

9. listopad 

9. listopad mě překvapil hlavně tématem, které autorka zvolila. Většina témat od Colleen je opravdu výjimečná a překvapivá, a tak bych i popsala tento příběh. 

Fallon sedí v restauraci se svým povrchním otcem, který jí snižuje sebevědomí. 9. listopadu si totiž připomíná den, kdy se stala obětí požáru v otcově domě. V blízkosti u jejich stolu sedí Ben, který nemůže vydržet neustálé popichování ze strany otce, přijde si přisednout a hraje jejího přítele.

Kniha měsíce: Listopád

@martinastrel

Fallon ráno ale odlétá do New Yorku, který je od L.A velmi daleko. Domluví se tak s Benem, že se budou každý rok ve stejné datum a čas setkávat bez jakéhokoli jiného kontaktu (včetně sociálních sítí). Ben, jakožto začínající spisovatel, může využít jejich příběh pro psaní románu. Během následujících let si Fallon přijde jako pouhá zápletka v Benově knize a cítí, že k ní Ben není zcela upřímný. Vyostřené pasáže a proud emocí doplňují celou knihu. Zjistíme také, jak si vede Ben se svým románem a jak moc si dokáže Fallon vybudovat zpět své sebevědomí.

Na knize mě bavilo, že žádné ze setkání nebylo stejné. Šlo vidět, že život se prostě a jednoduše děje a my ho neovlivníme. Když si něco naplánujeme, tak to zaručeně neznamená, že tak se to stane. Konec už byl lehce předvídatelný, ale jako letní čtení mě to moc bavilo.

9/10 – Super letní, rychlé čtení. 

Databáze knih

Pravda nebo lež

WOW, tahle kniha byla nářez. Je to zatím jediný thriller od autorky, která většinou píše jen romantické knihy, čehož se částečně držela i zde – romantické a sexuální pasáže tu najdeme i tak. Nicméně, rodinné drama, tajnosti a lži byly mnohem pestřejší a zajímavější. 

Kniha vypráví o mladé spisovatelce Lowen, která je akorát na cestě na důležitou schůzku, když vidí srážku auta s člověkem. Celá od krve je jak v transu a neznámý muž jí pomáhá vrátit se do reality a převléct se. Později zjišťuje, že daný muž je manžel slavné spisovatelky Verity Crawford. Po Lowen se chce, aby dokončila její sérii knih, které už nezvládne dopsat, jelikož je ve vážném zdravotním stavu odkázána na lůžko po zbytek života.

Book club: heart-warming fantasy knížky na těžký časy

@_00_3_12

Lowen kvůli tísnivé finanční situaci nabídku přijímá a stěhuje se do domu Verity, aby našla poznámky k dalším sériím. Místo poznámek najde spisovatelčinu autobiografii, která je temnou a krutou zpovědí celého jejího života. Odhalí Lowen, co se v jejich domě skutečně odehrává? 

Kniha je strhující od začátku do konce. Je v ní mnoho děsivých a matoucích pasáží, které se střídají s romantickými a vzrušujícími gesty. Někdy ani nevíme co je pravda a co je lež. Naprosto dechberoucí konec mi doteď vrtá hlavou. 

10/10 – opravdu moc doporučuji hlavně pro všechny milovníky drama.

Databáze knih