Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Bookclub: Po jakých autorech a autorkách sáhnout na podzim?

Hledáš perfektní čtení na podzim? Mám tady pár autorů, kterým musíš dát šanci. Ať už tě láká spíše romantika anebo tajemno, z nabídky autorů si vybere každý.

Kateřina Surmanová 

Začnu skvělou českou novinářkou, redaktorkou a autorkou thrillerů. V roce 2022 vydala svou prvotinu Šepot z lesa – mysteriózní román, která nadchla čtenáře a čtenářky zejména díky skvělému zpracování zajímavého příběhu, ve kteréminvestigativní novinář vyšetřuje 20 let starý případ o zmizení jeho dobrého kamaráda Vojty. Stále totiž Vojtu cítí ve své blízkosti, jako by mu chtěl něco říct. Žárovky často problikávají, z rádia jde šum a z lesa za chalupou se ozývá tichý šepot. Vše se odehrává v Orlických horách a z tohoto příběhu ti bude běhat mráz po zádech.

Databáze knih

Novinkou roku 2023 je kniha Zvedá se vítr. Je rok 1997 a jižní Moravu trápí silné povodně. Během přírodní katastrofy dojde také k vraždě v Hodoníně. V lese najde parta dětí mrtvou dívku a snaží se viníka dopadnout. Věří, že díky Filipovi, který má dar komunikace s duchy, mají možnost přijít na to, co se stalo. Zanedlouho policie zatkne pachatele a vypadá to, že je na chvíli klid. Po více jak dvaceti letech přijde do Hodonína tornádo, které sužuje město a otevírá staré rány a traumata. Stará parta se dává opět dohromady, aby čelila tajemné síle společně.

Spooky knížky pro spooky bitches: Co si přečíst na podzim

@_00_3_12

Julie Caplin 

Na odlehčenou od tajemna mám populární autorku zejména romantických příběhů, které se odehrávají na specifickém místě, které si autorka vybrala. Známá je i pod pseudonymem Jules Wake. Autorka proslula sérií Romantické útěky. Její hlavní inspirací je poznávání cizích zemí, kultur, lidí a jídla. Každému místu, které si pro svou knihu vybere, se věnuje s velkou precizností a láskou. Všechny její knihy jsou velmi čtivé, svižné a někdy i dost napínavéBývají plné vášně a lásky, ale nezapomíná ani na malé detaily spojené s vybranou zemí, kterým se v knize věnuje. Na každé období se dá vybrat pár knih. Na léto je skvělá například Pláž v Chorvatsku, Cukrárna v Paříži nebo Čajovna v TokiuA na podzim bych sáhla po knihách Hotýlek na Islandu, Kavárna v Kodani nebo Hrad ve Skotsku. A i když je někdy konec předvídatelný, tak si její novinky vždy ráda otevřu a přečtu.

Pinterest

Shari Lapena

Shari Lapena a její knihy jsou ultimátní podzimní čtení. Velmi strhující thrillery, u kterých do poslední stránky tajíš dech a nejsi schopen/schopna rozluštit, kdo je vrahem nebo skvělým lhářem. Zatím byly všechny knihy, které jsem od ní četla, výborné a unikátní. Naposledy jsem četla psychothriller Jeden z nás. Na předměstí New Yorku žijí v přátelském duchu sousedé, kteří se znají, jak se říká, každý s každým. Proto se rozvíří neklid a zavládne napětí v momentě, kdy je do dvou z domů poslán dopis, ve kterém stojí „Omlouvám se. Můj syn se k vám nedávno vloupal. A nejen k vám…“ Kdy se to stalo? Čí to byl syn? Vzal něco? A souvisí to s vraždou, která se stala v jednom z domů? Mohl to být jeden z nás?

Databáze knih

5 knižních thrillerů, které tě nesmí minout

@martinastrel

 Andrew Mayne

Z mužského zastoupení jsem vybrala spisovatele, kouzelníka a iluzionistu, který spolupracoval například i s Davidem Copperfieldem. Jeho popularita stále nabírá na síle a jeho knihy sbírají úspěchy. Nyní mu vychází nová kniha s názvem Jméno Ďábla. Jedna z nejoblíbenějších knih od Mayna je Šelma. Hlavní postavou je Theo, profesor bioinformatiky, který zažívá hrozné ráno. Je obviněn z brutální vraždy své bývalé studentky. Nakonec se zdá, že dívku rozsápal medvěd. Theo si všímá něčeho zvláštního. Nevypadá to jako napadení od zvířete, tohle zvěrstvo musel spáchat člověk, ale poprvé to rozhodně nedělal. Theo musí uplatnit svou inteligenci na vytvoření nové oblasti výzkumu. Měl by ale pracovat rychleji než brutální sériový vrah. 

Databáze knih

Scarlett Wilková

Česká spisovatelka a novinářka, která psaní zasvětila většinu svého života, je chválená čtenáři i kritiky. Pro společnost Post Bellum, která provozuje Paměť národa, pracuje jako dokumentaristka a editorka. Je spoluautorkou projektu Vdovy vdovám, kde se popisují příběhy žen, které ovdověly, a poskytuje praktické informace, které vdovy mohou využít. 

V roce 2022 vydala knihu Až uvidíš moře, která byla nominována na literární Cenu Jantar.  Až uvidíš moře je příběh popisující řecké generace od roku 1948 až po současnost. Autorka využila i svědectví imigrantů, kteří uprchli do Československa po vypuknutí řecké občanské války. 

Albatros Media

Tento rok vydala další knihu s názvem Ty chladné oči – Během nacistické okupace Smolenska se do sebe zamiluje ruská dívka Neonila s českým mladíkem Emilem, který musí bojovat za wehrmacht. Po válce se usadí v Československu. Jejich strach, ve kterém žijí, jim nedovolí se dívat na svět jinak než chladnýma očima. 

Tipy na podzimní čtení: Historické romány

@_kajina