Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Chill, bráško, podle studie marihuana dělá lidi laskavější a empatičtější

Nový výzkum naznačil, že konopí dělá lidi empatičtějšími a méně chamtivými...

Ve studii, která byla nedávno zveřejněna v Scientific Reports, sledoval tým výzkumníků z univerzity v Novém Mexiku 146 studentů ve věku 18 až 25 let.

Každý student podstoupil řadu psychologických hodnocení a dotazníků, přičemž bylo zjištěno, že ti, kteří kouří marihuanu, vykazují lepší skóře v prosociálním chování, a to včetně emaptie a morálky.

Psychedelika dokáží léčit deprese lépe než antidepresiva, ukazují studie

by @eevelka

Vedoucí studie Jacob Vigil se snaží změnit to, jak společnost na konopí nahlíží. „Společnost vidí uživatele konopí jako závisláky a nemotivované lidi. Tak to ale není," řekl Vigil.

Zjistili jsme, že lidé, kteří nedávno užívali konopí, vykazovali vyšší úroveň prosociálního chování a vyšší míru empatie," dodal vedoucí studie s tím, že uživatelé mariahuany měli zkrátka lépe nastavené morální hodnoty.

Syntetický alkohol? Výrobci slibují opíjení bez kocoviny, lékaři jsou skeptičtí

by @yanhoechka

Podle Woo kouření nebo požívání konopí může přispět k tomu, že se uživatelé budou cítit uvolněněji, šťastněji a v klidu. Bylo prokázáno, že časté užívání konopí zvyšuje touhu po socializaci o 68,4 %, pocit štěstí o 16,1 % a celkově příjemné pocity o 20,9 %.

Vigil za nejzajímavější z výzkumu považuje fakt, že uživatelé marihuany jsou méně materialističtí. „Uživatele marihuany nijak nevzrušují peníze, kdežto ti, co marihuanu neužívali a viděli peníze, tak po nich toužili," vysvětil Vigil.

I to je tedy důvodem, proč mohou ti, kdo užívají mariahunu, vypadat pro ostatní jako nemotivovaní. Pravda je však taková, že pouze netouží po materiálních věcech.

Pozvi mě na pivo🍻

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.