Donald Trump v amerických prezidentských volbách sice vyhrál s jasnou převahou, měl u sebe ale řadu lidí, kteří mu významně pomáhali. Kromě Elona Muska se jedná i o jeho nejmladšího syna Barrona, který svému otci pomohl získat hlasy především Gen Z mužů.
Kamala Harris ve své kampani oslovovala mladou generaci často a otevřeně, jejím publikem ale byly hlavně mladé ženy. Donald Trump lákal mladé lidi, a to především mladé muže, méně okatě a to skrze svého syna Barrona.
Barronu Trumpovi je teprve 18 let, narodil se rok poté, co si Donald Trump vzal Melanii Trumpovou. Dětství strávil v luxusním bytě v New Yorku, kde chodil do soukromých škol na Manhattanu. V roce 2017 začal chodit na St. Andrew’s Episcopal School v Marylandu, a ačkoliv byl většinu života držený daleko od veřejného politického dění, v tom roce se oficiálně nastěhoval do Bílého domu ke zbytku rodiny.
I když se většinu času letošní prezidentské kampaně neúčastnil, na jejím konci byl klíčovým hráčem. V červenci se objevil na první rally a účastnil se také Trumpovy vítězné řeči.
Jedno slovo - manosphere. Manosphere je breeding ground konzervativců a potenciálních voličů a voliček republikánů, tím pádem i Donalda Trumpa.
Jedná se o všechna online místa a digitální prostory, které využívají slabosti a zranitelnost mladých mužů k propagování sexistické, misogynní, rasistické a jinak problematické agendy, která se v mnoha věcech shoduje s konzervatismem.
Think Andrew Tate, Nick Fuentes, Charlie Kirk, podcastbros, cryptobros, alpha males a podobně.
Barron Trump jakožto zástupce mladé generace pro svého otce představoval perfektní cestu, jak proniknout do světa podcastů, streamingu a celkové kultury manosféry. Ta je totiž víceméně specifická pro mladé, které Trump nemusel nutně nalákat kampaní zaměřenou na ekonomiku a „old people issues“.
Mladí muži taky z pravidla bývají ve volbách méně aktivní a většinou jsou „zapomenutá“ skupina. Procento Gen Z mužů, které ale letos Trumpa volilo, je signifikantní, takže získání téhle voličské skupiny bylo klíčové.
Trump se objevil jako host v podcastech silně kontroverzního Adina Rosse, Logana Paula, Joe Rogana, Bussin’ with the Boys nebo Nelk Boys, ve kterých se kromě politiky bavil také například o sportu a dalších „lidských“ tématech, díky kterým se mohl k mladým mužům dostat blíž. Zásluhy za to se veřejností připisují právě Barronovi.