Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Aplikace k učení, které ti usnadní život

V dnešní době ti aplikace mohou velmi usnadnit studování a přípravu na zkoušky nebo testy. Jaké bys určitě měl/a znát?

Duolingo 

Duolingo je nejznámější aplikace pro učení jazyků a je momentálně také nejstahovanější vzdělávací aplikací na světě – má přes 500 milionů uživatelů. 

Snaží se učení jazyků udělat zábavnější a dostupné pro kohokoliv. Umožňuje nejen procvičování a učení se slovní zásoby, ale také trénování výslovnosti a gramatiky. Momentálně nabízí výběr z více než 100 jazykových kurzů ve 41 jazycích.

5 tipů, jak se zdokonalit v cizím jazyce

@_kajina

Quizlet 

Quizlet je asi nejpopulárnější aplikace na tvoření flashcards. S její pomocí si vytvoříš digitalní kartičky a s nimi pak můžeš procvičovat cokoliv chceš. Super je hlavně na učení pojmů a definic nebo k opakování.

Momentálně má aplikace přes 500 milionů vytvořených sad kartiček a přes 60 milionů uživatelů. Navíc učení pomocí kartiček je poměrně účinné, zvlášť pokud ho zkombinuješ i s jinými formami studia. Aplikace ti taky umožní sledovat, co už umíš a co ti ještě nejde.

Nejlepší studijní metoda: Active recall

@_00_3_12

Evernote

Evernote je aplikace, do které si můžeš psát poznámky nebo si v ní organizovat úkoly. Nemusí se jednat pouze o textové poznámky, ale také o obrázky, zvuky nebo vlastní kresby. 

Poznámky jsou uložené ve virtuálních sešitech, které uživatel může upravovat, exportovat nebo komentovat.

Anki

Anki je další z aplikací, ve které si můžeš tvořit vlastní learning kartičky. Ty mohou obsahovat jak text, tak obrázky, přílohy nebo hlasové nahrávky. 

Anki je jedna z nejlépe hodnocených aplikací k učení – a to také proto, že je zdarma. Systém kartiček je navíc jednou z nejúčinnějších metod pro zapamatování si učiva. Jsou skvělé například na učení konkrétních termínů nebo nového jazyka. 

Kahoot!

Kahoot se používá i ve školách a najdeš v něm různé kvízy o libovolných tématech. Studenti si kvízy mohou sami taky vytvořit a používat je k opakování znalostí před testem. 

Jak zmáknout jakoukoliv seminárku?

@dimitrapapadopoulu

Forest 

Forest je aplikace, která studentům umožňuje se lépe soustředit na studium. Pokud tě tvůj telefon neustále rozptyluje, tak Forest je appka pro tebe. Zapneš si v ní odpočítávání časového úseku (třeba 30 minut) a během té doby ti v aplikaci roste digitální rostlinka. Postupem času – když aplikaci dost používáš, ti vyroste celý les. Pro Android je aplikace Forest zdarma, pro iOS je za 1,99$.