Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Jak zmáknout jakoukoliv seminárku?

Seminární práce jsou občas peklo. Pokud při jejich psaní budeš myslet na pár důležitých zásad, s pětkou určitě neskončíš.

Je jedno, jaký obor studuješ. Seminárce se na vysoké pravděpodobně nevyhneš, a proto je fajn vědět, na co si dát pozor.

4 nejlepší studijní kavárny (BRNO EDITION)

by @dimitrapapadopoulu

Krok č. 1: Zjisti si zadání, a pokud tě mate, ptej se!

Cesta k úspěchu je vědět, o co jde. Dávej proto pozor, až bude pedagog zadání vysvětlovat. Všechno si piš, a pokud něco nevíš, zvedni ruku a zeptej se. Žádná otázka není hloupá a rozhodně je lepší se ozvat než nadávat na špatnou známku (nebo na pedagoga, haha).

Jestli ti zadání seminárky přistane do mailu, radši si ho přečti vícekrát. Člověk často něco přehlédne, a když už jsme u toho, čti e-mail! Bez toho to na vysoké nejde.

Krok č. 2: Použij správnou citační normu a citacím věnuj hodně času!

Pokud píšeš seminární práci, citace jsou důležitou součástí. Citační norma se ale na každé škole trochu liší, a proto je nutné zjistit tu vaši. Ze začátku to může být trochu matoucí, ale po čase ti všechno začne dávat smysl a věřím, že až budeš psát bakalářku, nebude ti to dělat žádný problém.

Krok č. 3: Sjednoť a uprav text!

Velmi jednoduchý, ale bohužel často opomíjený krok je sjednocení textu. Nejlépe uděláš, když ho upravíš na normostrany. Normostrana je standardizovaná strana textu, takže určitě nešlápneš vedle. Má 1 800 znaků (včetně mezer). Dokument by taky měl být napsán fontem Times New Roman (běžný a nejčastěji používaný font). U textu zvol velikost č. 12, řádkování 1,5 a zarovnání do bloku. Tak bude včechno hezky čitelné.

Poznámka: Je možné, že tvůj pedagog bude mít specifické požadavky na úpravu textu. V takovém případě použij ve Wordu to, co po tobě bude chtít.

Krok č. 4: Pořádně si zkontroluj pravopis!

I pokud máš pravopis zmáknutý, je fajn dát text někomu přečíst, než ho odevzdáš. Přehlédnout se můžeš snadno a byla by škoda dostat horší známku jen kvůli pravopisným chybám.

Top studentský podniky v Praze

by @eevelka