Tesla hate train vyrazil už před nějakou dobou, nevypadá to ale, že by měl v plánu zastavovat any time soon. Metaforicky řečeno - spíš nabírá na rychlosti.
Tesla od nástupu Donalda Trumpa do úřadu, ve kterém figuruje i Elon Musk, upadá. Její prodeje klesají nejenom v Americe, ale i v Evropě, a lidi teď svoje Tesly prodávají nebo alespoň zdobí samolepkami, aby dali najevo, že se od Muska a jeho aut (a nejspíš tedy i názorů) distancují.
Bojkot se teď v USA změnil v útoky přímo na auta nebo jejich nabíjecí stanice. Jenom tenhle měsíc bylo zaznamenáno 48 incidentů, které zahrnují žhářství a vandalismus, z nichž sedm je aktivně vyšetřovaných - americké úřady je totiž považují za ideologicky motivované a za akty domácího terorismu.
Americký Federální úřad pro vyšetřování (FBI) proto vytvořil speciální pracovní tým s cílem tyto útoky vyšetřit a pachatele postavit před soud.
FBI zároveň sleduje anarchistický blog operující ze Salt Lake City, který volá po dalším násilí zamířeném na Teslu a jejich auta, a taky protest nazvaný Tesla Takedown, který by se měl odehrát 29. března před pěti sty showroomy a nabíjecími stanicemi Tesly.
V souvislosti s útoky byli zatím zatčeni tři lidé, kteří údajně zapálili několik aut a nabíjecích stanic. Kromě fyzických útoků čelí impérium Elona Muska taky kybernetickým hrozbám. Musk nedávno uvedl, že Twitter byl terčem „masivního kybernetického útoku“ s IP adresami pocházejícími z Ukrajiny.
Donald Trump útoky ostře odsoudil a pro pachatele navrhl přísné tresty - až 20 let vězení v El Salvadoru, kde si Spojené státy nedávno pronajaly věznici pro deportované členy gangů. Elon Musk zase vyjádřil znepokojení nad bezpečností svých zaměstnanců a útočníky označil za „psychopaty“.
Útoky na Teslu nejsou omezeny pouze na Spojené státy. V Německu byly v různých částech Berlína zapáleny hned čtyři Tesly a v Montrealu aktivisté posprejovali budovu firmy.