Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Tipy na podzimní čtení: Historické romány

Čtyři příběhy na pozadí velkých dějinných událostí, do kterých se můžeš začíst během podzimních dní.

Podzim se nezvratně blíží a dlouhé letní večery trávené venku střídají večery sychravé. Ideální doba zachumlat se s čajem a knížkou! Pokud jsi, stejně jako já, milovníkem historických románů, zkus dát šanci některé z následujících knih.

Jana Poncarová – Podbrdské ženy

Rodinná sága vypráví o třech generacích, drsném životě v oblasti Brd, o měnící se společnosti, a naopak neměnícím se postavení žen v ní. Ať už byla válka, nebo zemi svírala komunistická náruč, život v horách byl vždy o něco náročnější a nemilosrdnější. Dokáže nejmladší Johana zlomit rodinnou kletbu samoty, se kterou se potýkala její matka i babička?

Kateřina Tučková – Vyhnání Gerty Schnirch

Tučková se s Žítkovskými bohyněmi dostala až na seznamy maturitní četby. Vyhnání Gerty Schnirch je však její prvotinou. Jak už je u autorky zvykem, vybrala si zapadlý příběh naší historie, pečlivě ho nastudovala a napsala natolik poutavě, že čtenáře nutí si říkat „ještě jednu kapitolu“ do dlouhých nočních hodin.

Pokud už máš obě knihy přečtené, autorka letos na jaře vydala další román s názvem Bílá voda. Jestli stojí za přečtení, se dozvíš tady:

Kniha měsíce: Bílá Voda

@_kajina

Ruta Sepetysová – Musím tě zradit

Litevsko-americká autorka vydává další knihu, tentokrát z prostředí rumunské Bukurešti pár měsíců před revolucí. Nevýrazná země, v jejímž čele stojí tyran, který své nelidské praktiky dokáže úspěšně skrývat před politickou reprezentací z celého světa. Obyvatelé Rumunska dlouhá léta trpěli diktátorské praktiky, všudypřítomný strach, neustálý hlad, zimu a především vydírání. Musím tě zradit je příběh o lásce, přátelství, naivní odvaze a o ceně za svobodu, která Rumunsko stála spousty životů, krve a utrpení.

Wiliam Styron – Sophiina volba

Na závěr přidávám jednu knihomolskou klasiku, kterou jsem si zkrátka nemohla odpustit. Sophiina volba je literárním maratonem, který vypráví o životních tragédiích Sophie, která nikdy nenašla klid v duši. Její život poznamenal koncentrační tábor, schizofrenický partner, drogy, ale především ono rozhodnutí, které její svědomí pronásledovalo celý život.

Pozvi mě na kafe☕️✨

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.