Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

5 důvodů, proč je turné Taylor Swift tím nejlepším její generace

Taylor Swift dokazuje, že je největší popovou hvězdou všech dob, skrz své The Eras Tour. To láme rekordy a stává se jedním z nejvýdělečnějších turné všech dob.

1. Poptávka 10x vyšší než u Superbowlu

Eras Tour je obrovská událost, která by dokonce mohla donutit společnost Ticketmaster změnit její nechvalně proslulou politiku poté, co poptávka, která byla více než desetkrát vyšší než u Superbowlu, způsobila pád webových stránek a ztrátu lístků pro miliony fanoušků, a to vše jen v předprodeji. Mnoho fanoušků poté sdílelo na sociálních sítích, jak náročné bylo získat lístky, a že se cítili, jako by si prošli několikahodinovým bojem.

Ticketmaster čelí vládnímu vyšetřování kvůli turné Taylor Swift

by @martinastrel

2. Show, která pokrývá 17 let tvorby

Když Taylor Swift slíbila turné a návrat na podium po pěti letech, nedalo se čekat nic jiného než velkolepost. Taylor si připravila pro své Swifties 44 písní ve tříhodinovém setlistu, kde zpívá své nejznámější songy napříč všemi deseti alby. Pokrývá tím tak 17 let své tvorby.

Dokonce si v nabitém setlistu našla místo i pro celou píseň All Too Well (10 minute version) a dvě speciální písně na každý večer, které zpívá v akustickém formátu. U setlistu to ale teprve začíná, Tay si připravila 16 změn outfitů a 16 doprovodných tanečníků, kteří dodávají na efektu největší show v dějinách. Vše o dokonalých vizuálech a efektech promyšlených do posledního detailu se dočteš ve shrnujícím článku.

Taylor Swift zahájila The Eras Tour tříhodinovým setem se 44 písněmi

by @martinastrel

3. Nezastavitelné lámání rekordů

Když BTS vyprodali losangeleský stadion SoFi čtyři večery po sobě, někteří si mysleli, že to už nikdy nebude překonáno. Swift ho vyprodala pět nocí po sobě, a to hned na konci série více než 50 koncertů po celé zemi, a navíc s 20 000 místy navíc na každý večer oproti BTS. Na dalších 16 stadionech Tay vždy překonala nějaký rekord v návštěvnosti, přičemž turné zdaleka nekončí.

Samotný The Times udělil turné 5/5 hvězdiček a Rolling Stone o turné napsal, že je její nejlepší v historii, a to až s absurdním náskokem.

Co se týče financí, The Eras Tour pravděpodobně vydělá od 500 milionů dolarů do více než 1,5 miliardy dolarů, a to bez mezinárodních koncertů, které zatím byly oznámeny jen pro jižní Ameriku.

Odhad Billboardu předpokládal průměrnou cenu vstupenky na 215 dolarů. Částka by však mohla být vyšší, což by z Eras Tour udělalo koncertní turné s největšími příjmy v historii. Už nyní drží titul nejprodávanějšího turné desetiletí po boku Harryho Stylese.

4. Ani počasí ji nemůže zastavit

Taylor Swift odmítla zrušit svůj koncert ve Foxborough, přestože se konala bouře s blesky, která později vedla až k potopám, a místo toho se rozhodla koncert o pár hodin posunout a vystupovat v lijáku až do 2 do rána! Všichni přítomní byli požádáni, aby se ukryli uvnitř stadionu, a mezitím Taylor podala ten stejný výkon jako obvykle s voděodolnou technikou, mikrofony, klavírem i kytarami a všemi změnami outfitů. A ani o minutu koncert nezkrátila.

Tajemství make-upu Taylor Swift na jejím turné

by @adelakutilova

5. Mother keeps on giving

Právě před pár týdny Swift oznámila novou deluxe verzi alba Midnights. Na koncertě v New Jersey byly k dispozici speciální fyzické kopie alba v limitované edici s novou písní You're Losing Me (From The Vault). Na albu se objevila i skladba s rapperkou Ice Spice a také nová verze písně Snow on the beach s Lanou Del Rey. S Ice Spice v Jersey dokonce i vystoupila, pozvala si ji na podium MET Life stadionu jako speciálního hosta.

Do toho Taylor stíhá vydávat videoklipy, které si sama režíruje, přenahrává alba, připravuje nové projekty, oznamuje mezinárodní turné, koncertuje a přebírá si ocenění. Taylor také chystá vydat další přenahrané album Speak Now (Taylor's Version) s nikdy dříve nezveřejněnými písněmi, a to již 7. července.

Zpěvačka také oznámila, že bude brzy režírovat svůj první film, celovečerní debut pro společnost Searchlight.

Taylor Swift je ZPĚT s novým (starým) albem?

by @martinastrel