Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla
Zdroj: @jadez_edits

Taylor Swift je ZPĚT s novým (starým) albem?

Taylor Swift se zdá být od roku 2020 nezastavitelná. Stihla vydat čtyři alba, k tomu dvě deluxe verze a vypadá to, že zdaleka nekončí. Chystá totiž i film, který sama režírovala. O co tedy jde?

Taylor dokázala v lockdownu nahrát album Folklore (za které vyhrála cenu Grammy) a Evermore, jejich dvě deluxe verze a k tomu přezpívané album Fearless původně z roku 2008 s názvem Fearless (Taylor's version) , kam přidala několik bonusových písniček. Swift je ale nezastavitelná a 12. listopadu dropla nové album, ze kterého všichni šílí...a my víme proč!

Taylor totiž vydává další re-recorded album, které možná znáš. RED (Taylor's version). V pátek 12. listopadu vyšlo 30 písniček – některé classics jako "22" nebo "I knew you were trouble", ale i desítky nových, které Taylor nikdy předtím nezveřejnila. Jako bonus se na albu objeví její i fanoušků oblíbený song "All too well", který trvá 10 minut!


Teď si asi říkáš, proč všechna alba přenahrává znovu, když už byla jednou vydaná?

Znáš managera a člověka, který objevil Justina Biebera? Jmenuje se Scooter Braun a hraje obrovskou roli v hudebním průmyslu v Hollywoodu. Právě on je důvod, proč Taylor nevlastní žádné ze svých alb a proč je chce všechny nahrát znovu.

*Justin zpěvačku Taylor několikrát veřejně osočil společně po boku s Hailey a zastával se Scootera Brauna.*

Kontroverze o vlastnictví hudby Taylor Swift Scooterem Braunem: Co to znamená a proč na tom záleží?

Taylor Swift se k celé situaci vyjádřila už před pár lety v oficiálním dopise. Dozvěděla se, že autorská práva na jejích prvních šest alb prodal její bývalý label Big Machine Label Group mocnému hudebnímu manažerovi Scooter Braun's Ithaca Holdings LLC. Ten jí je ale odmítl prodat zpět, přestože mu Swift nabídla dvakrát tolik. Dopis adresovala zakladateli labelu Scottu Borchettovi i Scootteru Braunovi a popsala situaci jako její „nejhorší scénář“ po letech „šikany“ ze strany Brauna. Na závěr promluvila ještě přímo ke kolegům hudebníkům v naději, že se této zkušenosti vyhnou. „Doufejme,“ napsala Swift, „že si mladí umělci nebo děti s hudebními sny toto přečtou a dozvědí se, jak se lépe chránit při vyjednávání. Zasloužíš si vlastnit umění, které sám děláš."

Pokud chceš znát celý příběh, poslechni si tento podcast:

Taylor se nejen neskutečně rychle otřepala, ale stihla dokázat tohle všechno. Tímto ukazuje světu a hudebnímu průmyslu, jakou sílu má.

FILM?

Tay dokonce stihla natočit a sama zrežírovat první krátky film na její nově vydanou a přezpívanou 10minutovou písničku "All too well". Do filmu obsadila Dylana O'Briana a herečku ze Stranger Things, Sadie Sink. Song, který napsala v roce 2012, je údajně o jejím vztahu s Jakem Gyllenhaalem.

Připravte si horkou čokoládu a kapesníčky, protože cítím, že tento film bude mít extra podzimní mood a taky nějaký ten heartbreak. Ale kdo by si nechtěl pobrečet u songů Taylor Swift?!

Film je čerstvě OUT i na YouTube: