Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Zpravodajský web použil umělou inteligenci k psaní článků, nedopadlo to dobře

Umělá inteligence nám dokáže ulehčit spoustu úkonů. Dokázala by však plnohodnotně zastat práci redaktora?

Vedení technologického webu CNET se nedávno přiznalo, že tajně zveřejnilo řadu tematických článků, které byly zcela vygenerovány umělou inteligencí. Zpočátku společnost tuto akci označovala za experiment, píše The Washington Post.

Poté, co technologický web Futurism upozornil na to, že některé články generované umělou inteligencí společnosti CNET obsahují nepřesnosti, začal k některým z nich CNET přidávat opravné zprávy. Vzhledem k možnému ohrožení pracovních pozic novinářů vyvolalo rozhodnutí nasadit umělou inteligenci v žurnalistice ve zpravodajském průmyslu znepokojení.

Co je ChatGPT? Umělá inteligence, která mnohé děsí

by @yanhoechka

Šéfredaktorka CNETu Connie Guglielmo definovala využití AI na jejich webu jako experiment, jehož cílem mělo být podpořit produktivitu reportérů a objem produkovaného obsahu. Rozhodně se podle ní nejednalo o kroky směrem k nahrazení lidí umělou inteligencí.

Cílem je zjistit, zda tato technologie může pomoci našim vytíženým reportérům a redaktorům s jejich prací při pokrývání témat.
Connie Guglielmo, šéfredaktorka CNET

ChatGPT úspěšně složil zkoušku MBA pod vedením profesora na Pensylvánské univerzitě

by @kubakohout_

Chyby v článcích byly většinou velmi hloupé a jednoduché, takové, kterých by se běžný redaktor nedopustil. Například v příspěvku, který vytvořila umělá inteligence o složeném úročení, bylo chybně uvedeno, že po prvním roce vydělá účet, na který vložíte 10 000 dolarů s 3% úrokem, 10 300 dolarů. Ve skutečnosti by takový vklad přinesl profit pouze 300 dolarů.

Aktivně kontrolujeme všechny naše články, které byly napsány s pomocí umělé inteligence, abychom se ujistili, že se do procesu úprav nedostaly žádné další nepřesnosti.
prohlášení Bankrate a CNET

Využívání umělé inteligence k automatizaci ale není ve světě zpravodajských organizací nic nového. Agentura Associated Press začala využívat umělou inteligenci k sestavování zpráv o firemních výsledcích v roce 2014 a od té doby byla tato technologie použita i pro sportovní rekapitulace. Ve srovnání s automatizovanou tvorbou příspěvků, kterou provádí CNET, je však technika AP primitivnější, protože pouze vkládá nové informace do předem zformátovaných článků.

Pozvi mě na pivo🍻

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.