Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

ChatGPT úspěšně složil zkoušku MBA pod vedením profesora na Pensylvánské univerzitě

Umělá inteligence se zlepšuje každým dnem. Když vědci postavili její inteligenci proti vzdělávacímu systému, vedla si opravdu dobře. Zkoušku MBA na Pensylvánské univerzitě zvládla mezi dvojkou a trojkou.

Profesor Christian Terwiesch z Whartonovy školy Pensylvánské univerzity nedávno zjistil, že chatbot GPT-3, který pracuje s umělou inteligencí, dokáže úspěšně složit závěrečný test pro školní program Master of Business Administration (MBA). Podle Terwieschovy výzkumné práce získal chatbot při zkoušce skóre mezi dvojkou a trojkou, což dokazuje jeho pozoruhodnou schopnost automatizovat některé obecné dovednosti vysoce odměňovaných znalostních pracovníků, a konkrétně dovednosti znalostních pracovníků na pozicích, které zastávají absolventi MBA, včetně analytiků, manažerů a konzultantů, píše NBC News.

Co je ChatGPT? Umělá inteligence, která mnohé děsí

by @yanhoechka

Chatbot exceloval v základních otázkách z oblasti řízení provozu a analýzy procesů, včetně případových studií, a poskytoval skvělá vysvětlení. Na druhou stranu Terwiesch uvedl, že chatbot občas dělá šokující chyby ve velmi snadných výpočtech na úrovni matematiky 6. třídy a není schopen řešit složitější problémy analýzy procesů.

Zjištění studie mají významné důsledky pro vzdělávání na obchodních školách, včetně návrhu učebních osnov zaměřených na spolupráci člověka a umělé inteligence, možností modelování reálných rozhodovacích procesů, zvýšení produktivity výuky a dalších. Pedagogové a výzkumníci v oblasti umělé inteligence se však obávají potenciálního podvádění a obtížného oddělování odpovědí chatbota od odpovědí člověka.

Myslím, že díky technologii můžeme studenty zapojit i do jiných forem výuky než do starého dobrého „napište pětistránkovou esej“.
Christian Terwiesch

Xbox je až moc „woke“, tvrdí konzervativci

by @kubakohout_

Newyorské ministerstvo školství nedávno vydalo zákaz používání ChatGPT ve školních zařízeních a sítích. Terwiesch se domnívá, že existuje metoda, jak propojit vzdělávání a umělou inteligenci a zlepšit tak výuku, ale je na pedagogických pracovnících, aby vyvinuli další způsoby, jak žáky zaujmout.

Zástupce společnosti OpenAI, která chatbota vyvinula, se odmítl vyjádřit.

Pozvi mě na pivo🍻

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.