Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Za rok jsem se zbavila těžkého akné. Co mi pomohlo?

Tohle je moje acne journey. Popíšu ti, s čím jsem bojovala, co konkrétně mi pomohlo a na konci článku najdeš fotky před a po.

Projít si těžkým akné není žádná sranda. Je to hodně náročné po všech stránkách, sama jsem si tím prošla a můžu ti říct, že mě to dost ovlivnilo a také změnilo pohled na celou skincare. U mě nebyl problém jen povrchový. Akné nebyly klasické breakouts, ale těžké cystické akné, které jsem měla přes rok a půl. Tady v článku si můžeš přečíst, jak jsem se z toho dostala. 👇🏻

Moje zkušenost s akné

by @luciezicklerova

Teď, v poslední době, je moje pleť ve skvělém stavu, ale stále to není 100%. Hodně jsem si v té době totiž poškodila svou kožní bariéru (aka neviditelnou ochrannou vrstvu na pokožce) při zkoušení všech možných produktů – mám stále trošku viditelné jizvy a velké začervenání na tvářích.

Jak vůbec vypada poškozená kožní bariéra se možná budeš ptát, hodně jednoduše ti to vysvětlím. Pleť může pnout, vypadat nezdravě, je více začervenalá, suchá je celkově citlivější nebo doknce reaktivnější. Zároveň ma í větší náklonost k tvorbě nedokonalostí.

Tohle se ti může stát z přehnané exfoilace nebo čištění... Tohle byla jedna z mých chyb, jelikož jsem si myslela že přesně tohle mi pomůže, naopak vše jsem jenom zhoršila.

Tenhle článek je i takový update mého stavu po jednom roce pravidelného užívání prášků na akné a správné kosmetiky. Opravdu ti doporučuji dočíst do konce – dole ti dám pro porovnání, co vše se může změnit za rok, pokud podstupuješ správné kroky.

Co mi pomohlo s jizvami po akné?

Tenhle produkt používám teprve chvíli, ale hodně mi pomohl s mou poškozenou kožní bariérou, kdy pravidelné začervenání pomalu mizí a jizvy jsou skoro neviditelné. A to je tenhle malý zázrak Cicaplast B5 serum (s 10% koncentrací vitaminu B5), který seženeš v lékárně.

Zdroj: La Roche-Posay

Proč je tak dobré?

Sérum obsahuje 3 složky, které ti zajistí výsledek již po krátké době používání. Jedná se o vitamin B5 (ten obnovuje a chrání kožní bariéru), Aqua posae filiformis(podporuje znovuobnovení a balancuje mikrobiomy pleti) a HEPES (vyhlazuje povrch pokožky).

Výsledek můžeš vidět v podstatě po prvním použití, sama jsem to na své pleti vypozorovala – dlouho mi nic takhle nepomohlo. Má 3 benefity, které by byla chyba nezmínit.

  • Hydratuje až 24 hodin.
  • Obnovuje tvou kožní bariéru.
  • Chrání pokožku před podrážděním a suchostí.

To jsou opravdu skvělé věci, které rozhodně chceš, aby tvé sérum dělalo. Od doby, co jsem s akné bojovala, si opravdu hlídám, co je součástí mé skincare, ale tohle si nemohu vynachválit.

Sérum můžeš do své rutiny zahrnout jak ráno, tak večer a bohatě stačí jedna nebo dvě kapky. Rozhodně nezapomínej používat SPF!!!

Akné, jeden z pilířů krásy

by @markysuch

Ještě zpět k akné

Dám ti malou radu. Pokud zažíváš těžkou formu akné, chápu, jaké to pro tebe je, ten psychický nápor je šílená věc, ale neboj se zajít k odborníkovi nebo odbornici pro pomoc a netrap se doma s každým nápadem z TikToku. Je důležité si uvědomit, že ti to na kráse neubírá a nikdo tomu nebude věnovat tolik pozornosti jako ty.

Je opravdu dobré se zaměřit na to, co vyhovuje tobě a tvé pleti, výhodou je, že tohle sérum je ideální jak pro pleť se sklonem k akné, tak i pro všechny ostatní typy.

Tady jsou pro porovnání fotky mě v minulém roce s těžkým akné:

A tady jsem já teď:

Ještě malý disclaimer! Moje pleť se zlepšila hlavně díky předepsaným práškům od dermatologa, které mi opravdu vnitřně pomohly. Správná skincare ale taky hrála velkou roli hlavně v posledních měsících.