Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Wellbeing a naučné knihy, které ti změní pohled na život, part 2

Knihy o hledání smyslu v životě, o světě, o spiritualitě, ke kterým se můžeš vracet, jelikož jejich podstata bude relevantní celý tvůj život. Tady najdeš naučné knihy, které stojí za to přečíst.

Ikigai: šťastný a dlouhý život – Héctor García a Francesc Miralles

Díky dvěma autorům smýšlejícím o podobném stylu života vznikl světový bestseller o životním stylu. 

Ikigai je japonské pojetí smyslu života, jehož osvojení vede k pocitu štěstí, zdraví a dlouhověkosti. V knize najdeš příběhy nejstarších lidí na světě a jejich rady, jak nestárnout, což je velmi fascinující. Nahlédneš do učení o ikigai, do tradic a zvyků, které udržují dlouhověkost, a také objevíš cviky a meditace, které mohou prohloubit práci s tělem. Zajímavostí je v díle hned několik. Základní pravidla jsou jasná, dělej, co miluješ, to, v čem jsi dobrý/á, to, co svět potřebuje, a to, za co můžeš dostat zaplaceno.

Podtrženo, sečteno, kniha je vhodná na rozšíření vědomostí o technikách a způsobech života na východním kontinentu. Osobně mě velmi bavily příběhy nejstarších lidí. 

Kniha má 190 stran, vydána byla v roce 2017.

8,5/10

Mocné myšlenky – Louise L. Hay

Louise L. Hay byla americká spisovatelka, která se věnovala především tématům jako osobní růst, spiritualita a coaching. Její knihy se staly velmi úspěšnými, založila i své nakladatelství Hay House.

Mocné myšlenky není typická kniha, jsou to vlastně afirmace na každý den v roce. Věci, na které máme myslet během dne. Knížku můžeš mít stále u sebe, jelikož je velmi skladná. Číst ji můžeš postupně nebo otevírat náhodné stránky. Třeba pak uvidíš přesně to, co potřebuješ ten den slyšet.

Skvělá, nápaditá knížka, která má svůj smysl. Graficky je taktéž moc pěkně zpracovaná. Má 365 stran.

10/10

Knihy, které by ti neměly uniknout

@martinastrel

Andělé v mých vlasech – Lorna Byrne

Lorna Byrne je irská mystička. Od dětství vidí anděly, se kterými i promlouvá. Pokud tě zaujme, má na svém kontě už několik knih. 

Lorna v této knize ukazuje svůj život, který nebyl jednoduchý. Považovali ji za zvláštní, jelikož viděla něco, co ostatní ne. Píše o manželství a rodičovství, o životě, ve kterém ji provází andělé. Lorna nám odvypráví příběh svého dětství, dospívání i manželství. Fakt, že vidí anděly, nepřijala lehce. Její historky jsou uchvacující a plné postřehů, které by nám jen tak nedošly.

Je jen na tobě, jestli uvěříš tomu, o čem Lorna píše. Avšak pokud uvěříš, už neuvidíš svět stejně.

Kniha má 304 stran, vydána byla v roce 2008.

9/10

Čteš?
50%
Ano
50%
Ne

Get your sh*t together: Knížky, které ti možná změní pohled na svět

@dimitrapapadopoulu