Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla
Zdroj: Pinterest

Get your sh*t together:
Knížky, které ti možná změní pohled na svět

Seberozvojové a naučné knihy jsou poměrně populární. Nutno ale podotknout, že je v dnešní době píše každý druhý a že ne všechny jsou kvalitní. V tomto článku ti proto představím tři, které za to rozhodně stojí! Mně občas pomáhají vykopat se z postele.

Čteš?
50%
Ano
50%
Ne

Odvaha nebýt oblíbený

napsali: Ičiró Kišimi a Fumitake Koga

Zdroj: Luxor

Psychologii miluju, ale u čtení si chci zkrátka oddechnout. Právě proto mě bavila knížka Odvaha nebýt oblíbený, ve které najdeš rozhovor plný mouder mezi nespokojeným mladíkem a filozofem. Cílem jejich konverzace je najít cestu k prostému lidskému štěstí. Mladík se učí, jak se nenechat svázat minulostí nebo ovlivňovat okolím a jak najít odvahu, která mu umožní převzít kontrolu nad vlastním životem. Nemusíš se bát, není to žádný težký čtení a slibuju, že si z knížky hodně odneseš.

Moje oblíbená pasáž:

Workoholici se zase zaměřují pouze na jeden konkrétní aspekt života. Pravděpodobně se to snaží obhájit tvrzením: „Mám spoustu práce, a tak nemám čas řešit rodinu.“ Jenže to je jedna ze životních lží. Oni se jednoduše snaží vyhnout zodpovědnosti za ostatní oblasti života a práci používají jako výmluvu. Člověk by měl mít zájem o všechno, od domácích prací a výchovy dětí až po přátelství, koníčky a tak dále.

Better That Before: Mastering the Habits of Our Everyday Lives

napsala: Gretchen Rubin

Zdroj: Luxor

Věřím, že každý z nás má zlozvyk, kterého by se rád zbavil. Kromě toho máme všichni krásně vymalovanou představu o tom, co bychom chtěli dělat, kdybychom měli více času. Já bych třeba chtěla každý den číst, cvičit jógu, spát osm hodin, chodit na procházky, vařit, meditovat a vzdělávat se. Ale ne vždy mi to vychází. Čas je drahý a často nám ho bere prokrastinace, lenost nebo špatný time management. To ale mohou změnit naše každodenní návyky, které dopodrobna rozebírá spisovatelka Gretchen Rubin v knize Better That Before

Můj oblíbený citát:

"Don't let the perfect be the enemy of the good." 

Alchymista

napsal: Paulo Coelho

Zdroj: Luxor

Milovníci knih o Alchymistovi jistě slyšeli. Na první pohled se může zdát, že román s pohádkovou tematikou je jen obyčejným příběhem. Já si ale myslím, že toto dílo je ideální pro ty, kteří hledají oddechovou, nenáročnou četbu s přidanou hodnotou. Navíc si troufám říct, že prostý příběh o putování mladého španělského pastýře nás vede k moudrosti.

Věty, které si opakuju, když dělám těžká rozhodnutí:

„Lidé se nebojí neznáma. Každý člověk je schopen dosáhnout všeho, co chce a co potřebuje. Bojíme se jenom, že ztratíme to, co máme.“