Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Výjezdy do zahraničí pro středoškolské a vysokoškolské studenty: Není to jen Erasmus

Studuješ vysokou nebo střední školu a rád*a bys vyjel*a někam do zahraničí? Příležitostí je opravdu spousta a nejedná se pouze o notoricky známé Erasmy. Existují různé stáže, semináře, workshopy a eventy, kterých se můžeš zúčastnit, a podpořit tak tvůj osobní rozvoj.

Pro středoškoláky i vysokoškoláky

World Youth Forum

World Youth Forum je mezinárodní událost, která spojuje mladé lidi z celého světa ve snaze vytvořit globální dialog a spolupráci mezi různými kulturami a národy. Fórum se každé dva roky pořádá v lednu v egyptském Sharm El Sheikh a nabízí skvělou příležitost pro lidi od osmnácti do čtyřiceti let, kteří zde mohou diskutovat o aktuálních globálních tématech. Akce spojuje mladé aktivisty, studenty, vědce, politiky a podnikatele, kteří chtějí ovlivnit budoucnost světa a podporovat mír, udržitelnost i společenský rozvoj. Více informací a přihlášky najdeš zde.

Erasmus plus: Vyraz na týden do zahraničí a poznej spoustu nových přátel

@anettt.h

Projekty Visegradského fondu

Visegrádské granty podporují vznik regionálních partnerství mezi různými subjekty, jako jsou nevládní organizace, veřejné instituce, obce, soukromé firmy, neziskové organizace a akademická či výzkumná centra. Co to znamená pro tebe? Můžeš se vydat třeba na týdenní výměnu pořádanou těmito fondy a poznat spoustu mladých lidí z celé Evropy. Tyto projekty nalezneš ve skupině Youth projects CZECH REPUBLIC

DiscoverEU

DiscoverEU je program Evropské unie, který umožňuje mladým lidem ve věku osmnácti let zdarma cestovat vlakem po Evropě. Díky tomu mají možnost objevovat různé evropské země, poznávat tamní lidi a kultury. Více informací nalezneš zde.

Přihlas se do 29. března na Discover EU a procestuj zdarma Evropu

@anettt.h

Pouze pro vysokoškoláky

Stáž v Evropském parlamentu

Zajímáš se o politiku a aktuální dění ve společnosti? Tak je stáž v Evropském parlamentu pro tebe tím pravým. Europoslanci Luděk Niedermayer a Tomáš Zdechovský každoročně nabírají nejvíce stážistů na měsíční až dvouměsíční pobyt v EP. Zájemci by měli mít znalosti a zájem o oblasti ekologie, energetiky, ekonomiky a fungování EU. Stáže jsou plně placené. Více informací nalezneš zde.

Podzimní cestování zdarma? Přehled volných Erasmus plus projektů na konec roku

@anettt.h

Stáž v OSN

OSN nabízí řadu stáží na nejrůznějších pozicích. Jsou určené vysokoškolským studentům, studentům postgraduálního studia a absolventům do jednoho roku po ukončení studia. Stáž je možné vykonávat v hlavních úřadovnách OSN (New York, Vídeň, Ženeva, Nairobi, Bangkok) nebo v kancelářích specializovaných programů a agentur OSN. Délka stáže je od dvou do šesti měsíců a je plně hrazená. Více informací nalezneš zde.

IAESTE

IASTE je nezisková organizace, která poskytuje výměnné pobyty pro studenty po celém světě. Studenti tak s pomocí IASTE odjíždějí na zahraniční praxe, což jim umožňuje rozvíjet své odborné dovednosti, jazykové schopnosti a získat cenné zkušenosti z cizích zemí. Tento výměnný program funguje již od roku 1948 a každoročně umožňuje asi stovce českých studentů vycestovat do zahraničí. Více informací nalezneš zde.