Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Přihlas se do 29. března na Discover EU a procestuj zdarma Evropu

Narodil/a ses v letech 2004–2005 a rád/a bys zdarma procestoval/a vlakem celou Evropu? Nyní máš jedinečnou možnost! Projekt Discover EU nabídne vybraným lidem Interrail jízdenku, se kterou se po dobu měsíce můžeš přepravovat v téměř každé evropské zemi.

Důležité informace

Discover EU je tento rok otevřené všem lidem narozeným mezi 1. červencem 2004 a 30. červnem 2005. Přihlašování probíhá od 15. do 29. března a již během přihlašovacího procesu si můžeš zvolit, jestli budeš cestovat sám/sama, nebo se skupinkou stejně starých lidí.

V přihlášce kromě základních informací o sobě vyplňuješ také pět kvízových otázek, které se týkají Evropské unie a samotného programu. Dále na tebe bude čekat jedna tipovací otázka. Když jsem se do programu hlásila já, měli jsme za úkol odhadnout, kolik lidí se přihlásí. Vybraní pak byli účastníci s těmi nejpřesnějšími tipy. Ale nevěs hlavu, každé kolo vyberou více než 38 tisíc lidí z celé Evropy.

Zdroj: European Youth Portal

Po podání přihlášky už zbývá jen čekat, jestli tě vyberou. Během května ti přijde e-mail a v případě, že tě náhodou nevyberou, budeš umístěn/a na rezervní seznam. Když se pak jakýkoliv účastník své jízdenky vzdá, budou se přiřazovat právě lidem z rezervního seznamu. Pokud tě vyberou, můžeš kdykoliv od 15. června do 30. září vyrazit na své až měsíční dobrodružství po Evropě.

Mé zkušenosti

Já se s Discover EU vydala trošku netradičně na Kypr. V té době bylo možné si nechat místo vlakové jízdenky zaplatit letenku na Maltu nebo na Kypr, a jelikož už jsem téměř všude po Evropě byla, tento způsob mě nadchl nejvíc. Navíc to krásně vyšlo a letenky jsem si nechala zabookovat na podzimní prázdniny.

Na Discover EU jsem letěla se dvěma kamarády a měli jsme ještě teplé kyperské počasí. Ubytko jsme našli asi za 1 500 Kč pro jednoho na téměř týden. Navštívili jsme několik klubů, seznámili se s místními studenty, kteří tam byli na Erasmu, a koupali se v moři.

Zdroj: @anettt.h

Nechybělo ani trochu dobrodružství, když jsme se vydali na cestu demilitarizovaným pásmem, podél kterého se nacházelo několik minových polí a rozstřílené budovy. Chtěli jsme dojít až na tureckou část Kypru, ale už se blížila tma a tamní celníci z nás měli ohromnou srandu a mysleli si, že jsme asi blázni, když chceme pěšky až do Turecka. Nakonec jsme to tedy vzdali a chtěli se vrátit na ubytko. Na místě ale jezdí autobusy jen tehdy, když se jim zrovna chce, takže jsme si pěkně počkali.

Zdroj: @anettt.h

Výlet prostřednictvím Discover EU může být super příležitost na vycestování, takže určitě neváhej, přihlas se a dej nám vědět, pokud tě vyberou!

Jak cestovat po celé EU zadarmo?

@martinastrel