Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

V Praze startuje summit Evropského společenství, dorazí přes 40 světových lídrů

Na Pražském hradě se dnes odpoledne sejdou lídři nejen členských států Evropské unie, ale také dalších zemí kontinentu při premiérovém zasedání Evropského politického společenství.

Vedle hlav unijních zemí do Prahy zavítá britská premiérka Liz Truss, turecký prezident Recep Tayyip Erdogan či lídři balkánských a postsovětských zemí. Po úvodním projevu premiéra Petra Fialy (ODS) promluví ke kolegům čtveřice mimounijních vůdců včetně Liz Truss a na dálku se s nimi spojí ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj, píše ČTK.

Poté politici usednou ke kulatým stolům, u nichž proberou dva okruhy témat. Prvním bude mír a bezpečnost, druhým ekonomika, energie a klima.

Vláda zastropovala ceny energií, kolik budou stát?

by @yanhoechka

S britskou premiérkou se v Kramářově vile dopoledne setká premiér Petr Fiala. Diskutovat budou o Ukrajině, bilaterální spolupráci obou zemí a kooperaci Velké Británie s EU.

Menšinová vláda bez ministrů a obavy studentů z distanční výuky. Slovensko prochází další vládní krizí

by @_kajina

Hosty summitů bude chránit přibližně 500 členů policie, ochranné služby, útvaru pro ochranu prezidenta a pravděpodobně také armády. Akreditovaných novinářů z celého světa je více než 1200. Spolu s organizačním týmem se tedy v areálu Pražského hradu může pohybovat až 2500 osob.

Na čtvrteční zasedání Evropského politického společenství podle náměstka Černého nedorazí jen dánská premiérka Mette Frederiksen z vnitropolitických důvodů. Pozváno bylo celkově 44 světových lídrů.

Hlavy států a předsedové vlád členských zemí EU poté budou v pátek na neformálním zasedání Evropské rady jednat o válce na Ukrajině a vojenské a finanční podpoře země napadené Ruskem, energetice a hospodářské situaci v Evropě.

Zdroj: ČTK, vláda.cz

Pozvi mě na pivo🍻

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.