Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

V Olomouci začala Olympiáda dětí a mládeže, síly poměří skoro 4000 sportovců

Oštěpař, vicemistr světa z roku 2017 a stříbrný medailista z her v Tokiu Jakub Vadlejch v neděli na Andrově stadionu v Olomouci zapálil olympijský oheň, který slavnostně otevřel 10. letní olympiádu dětí a mládeže. 

Na největší multisportovní akci u nás se kvalifikovalo 3539 sportovců z celého Česka a síly poměří v 73 disciplínách. Připraveny pro ně budou dvě desítky sportovišť, kromě Olomouce budou soutěžit také v Prostějově, Přerově, Uničově, Kojetíně a ve Velké Bystřici.

Slavnostní zahájení na Andrově stadionu doprovázel nástup všech výprav krajů pod vedením svých vlajkonošů, mezi kterými nechyběli známí sportovci a reprezentanti z olympijských her v Tokiu. Tým z Jihomoravského kraje vedl jako vlajkonoš zlatý střelec Jiří Lipták, za Jihočeský kraj nastoupil veslař Václav Chalupa a vlajky Plzeňského kraje se zhostil bronzový triatlonista ze Sydney Jan Řehula.

Influenceři si zahráli fotbal s hokejisty. Jak utkání dopadlo a co na to účastníci říkají?

by @heyfomo.cz

Kraj Vysočina vedla na stadionu v roli vlajkonošky atletka Jarmila Kratochvílová. Domácí olomouckou výpravu vedl volejbalový kouč a reprezentant Petr Zapletal.

Olomouc se na účast sportovních talentů připravovala dlouho dopředu. Vysokoškolští studenti museli zdejší koleje vyklidit o zhruba 14 dní dříve. V pondělí se pak pro účastníky i veřejnost otevřel Olympijský dům v Pevnosti poznání.

Odlesk olympiády zažijí lidé i v dalších městech kraje, například v Přerově budou sportovci usilovat o medaile v badmintonu, střelbě a házené, Kojetín a Prostějov budou žít volejbalem, Velká Bystřice házenou a v Uničově se představí bikros a horská kola, informuje ČTK.

Vojta Neymar4D ovládl hřiště Slavoje Vyšehrad, hokejisti na fotbalisty nestačili

by @yanhoechka

Podle místopředsedy Českého olympijského výboru Filipa Šumana byl o účast na slavnostním zahájení dětské olympiády velký zájem. Přibližně 2000 vstupenek pro veřejnost bylo prodáno za dva dny od zahájení jejich distribuce. Ceremoniálu se na Andrově stadionu v Olomouci zúčastnilo zhruba 6000 sportovců, jejich rodičů a fanoušků.

Na místě je i redakce FOMO, tak sleduj náš TikTok a Instagram, ať se dozvíš mnohem víc!

Pozvi mě na pivo🍻

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.