Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Influenceři si zahráli fotbal s hokejisty. Jak utkání dopadlo a co na to účastníci říkají?

Na domácí půdě FC Slavoj Vyšehrad se v zápase plném zvratů utkali profesionální hokejisté a čeští influenceři. Na trávníku nechyběl Jenis nebo Datel.

Na zápase bylo rozhodně na co koukat. Po první půlce jasně vedli hokejisté 2:0, druhá polovina, ale přinesla změnu – tým influencerů se vzchopil. Bodový rozdíl se zmenšoval, a nakonec v 60. minutě vyrovnal mladší bratr Datla, Matěj Valášek. Po dramatickém zvratu na 4:3 ve prospěch hokejistů influenceři zase vyrovnali. Zápas tak zůstal na skóre 4:4 a o vítězi musely rozhodnout penalty. V nich jasně dominoval tým hokejistů pod vedením Vládi Houšky, a zaslouženě si tak odnesl vítězství.

Za muže zápasu byl označen David Vitásek z v týmu influencerů.

Jan Jenis” Svěcený (Tým influencerů)

Jenisi, prohráli jste na penalty – jak si to vysvětluješ?

Druhý poločas jsme jednoznačně hráli lépe než ten první a vlastně díky tomu jsme to dotáhli na remízu a hráli jsme plnohodnotně a líp. Penalty jsou penalty, je to pade na pade. Bohužel jsme prohráli. Netrefil jsem penaltu, což mě upřímně trošku překvapilo, ale stalo se, no.

V první polovině jste propadali 2:0, co se stalo?

Byli jsme překvapeni tím, jaký na nás byl pressing, protože co si budem – u nás nejsou běhaví hráči, nejsme ve formě a kluci jsou profesionální sportovci, takže nás přejeli fyzičkou. Druhý poločas už ale na tom byli taky hůř, takže byl zápas vyrovnanější.

S jakou mentalitou jste šli do zápasu? Jaká byla očekování?

Brali jsme to tak, že když prohrajem, tak se nic neděje – očekávali jsme, že nás přejedou v rámci té fyzičky, síly, ale v druhém poločase jsme viděli, že se to zlomilo, dokázali jsme si udělat šance a už to bylo lepší!

Jak se hraje na trávníku Slavoje Vyšehrad?

Je to docela tvrdý na ty kopačky (smích). Úplně easy to nebylo, bolí mě nohy.

Jak bys svůj individuální výkon ohodnotil?

Špatně. Fakt špatně. Dřív jsem hrál fotbal celý život, takže se s tím, že už to nejde, nemůžu smířit. Čtyři roky jsem nehrál, takže to byla nostalgie. Ale jsem rád, hlavně že bylo pěkně.

Kdo byl podle tebe nejlepším hráčem na hřišti?

Na hřišti? Já si myslím, že to nebylo o jednotlivci, ale o týmu. Překvapilo mě, že hokejisti takto pressují ve fotbale. Nemůžu vypíchnout jednoho hráče, možná náš brankář mě napadá (David Vitásek). V prvním poločase chytil spoutu gólů a v druhém poločase dal hattrick – jo, vlastně náš brankář.

Co bys vzkázal fanouškům a čtenářům HEY FOMO?

Hlavně že děkuji za podporu, že se přišli podívat. A doufám, že nás takto budou podporovat i nadále.

Marek Datel” Valášek (Tým influencerů)

Jsme již po zápase, jaké máš pocity?

Jsem spokojenej. Říkali jsme, že by to mohlo skončit třeba 4:0 nebo 5:0, protože druhý tým jsou profi sportovci a od nás nikdo žádný sport profesionálně nedělá. Já sice trochu trénuju, ale kluci (hokejisti) na tom byli s kondičkou někde jinde. Pro nás je remíza výhra, kluky musím taky pochválit a pogratulovat jim za hezký fotbal.

Co jsi očekával od druhého týmu a od zápasu?

Já to nějak nehrotil. Chtěl jsem si zahrát a nechtěl jsem dostat bídu – hlavně si to užít a nedostat úplně přes prdel (smích).

V první polovině jste prohrávali 2:0. Jak si to vysvětluješ, chytli jste druhý tým do Csaplárovy pasti?

Prohrávali jsme 2:0, po začátku druhého poločasu jsme prohrávali 3:0 a už to bylo takové na hraně, ale když jsme dali první gól, cítil jsem, že to dáme. Náš první gól to rozhodl. Potvrdili jsme si, že branku dokážeme dát, tak jsme dali druhou, třetí, čtvrtou.

Nejlepší fotbalista na hřišti ve tvých očích?

V druhém týmu to byl určitě Vláďa Houška, v našem týmu to byl náš gólman, který odchytal nesmysly a poté dal tři góly. Obecně na hřišti byl nejlepší hráč náš gólman (David Vitásek).

Rád bych chtěl poděkovat všem lidem, kteří se rozhodli dorazit a podívat se, a čtenářům bych vzkázal, že až budeme mít další utkání, ať určitě dorazí. Myslím si, že atmosféra byla super.

Vláďa Houška (Tým hokejistů)

Exekutor dvou gólů – jaký máš pocit z vaší hry a poté výhry?

Je to show, je to sranda, všichni se mají bavit, takže jsem nadšený. Druhá věc je, že jsem soutěživý a… můžu mluvit sprostě? A jsem nasranej, že jsme je prostě nepřejeli – chtěli jsme jednoznačně vyhrát. To se nepovedlo, ale akce skvělá.

Očekávali jste tedy větší válec?

Očekávali jsme dominanci. Že je přejedem. Nemile, ale mile nás kluci překvapili. Na druhou stranu dobrá prověrka pro nás, alespoň se máme na co těšit proti fotbalistům, už nic nepodceníme a vlítnem do toho naplno.

Rozumím. Tím říkáš, že jste druhý tým podcenili? S přípravou na tento zápas?

Hodně, hodně...

Jak bys zhodnotil Datlův výkon na hřišti?

Mára je sportovec. Poznal jsem ho osobně a trošku mě sere, že je na internetu braný tak, jak je, protože je to hodný kluk, je to dobrosrdečný kluk. Práce na internetu je prostě kurva těžká, protože každý chybuje. Jeho výkon hodnotím tak, že do toho dal srdce, kdyby nebylo jeho, zápas není. Snažil se a hodnotím ho pozitivně.

Jak vznikla spolupráce mezi tebou a Datlem?

Vyzval jsem kluky na fotbal. Mára napsal, že chce hrát, a protože jsme to chtěli trochu vypromovat, tak jsem mu řekl, aby složil tým a že si dáme suprovej zápas. To k tomu patří.