Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Trápí tě po dovolený smutek? Může za to post vacation syndrom

S končícím létem a dovolenou na tebe můžou začít padat úzkostný stavy a smutek, protože se ti nechce zpět do reality. Možná za to může post vacation syndrom. Co to znamená a jak mu předejít?

Je dokázáno, že často jsme šťastnější před dovolenou než po ní. Je to tím, že během balení se těšíme na nové zážitky a odpočinek a od samotné dovolené máme velká očekávání. Když už pak na dovolené jsme, máme pocit, že každý den moc rychle utíká, a ke konci už myslíme na to, jak se nám nechce zpátky do reality.

Když se pak vrátíme, necítíme se tak dobře, jak jsme si mysleli, máme pocit, že už není na co se těšit, a úzkost, že nic nestíháme.

Zní ti tenhle proces povědomě? V tom případě už sis prošel/a podovolenkovým splínem. I když to není oficiálně uznaný mentální problém, tvoje pocity jsou real a je možnost, jak jim předejít a nebo se jich zbavit.

Jaké jsou příznaky?

  • Nedostatek motivace
  • Snížená produktivita
  • Úzkost
  • Smutek
  • Stesk po místě, kde jsi strávil/a dovolenou
  • Pocit, že nic nestíháš

Jak se zbavit jet lagu

by @markysuch

TO DO před dovolenou:

Ukliď si – Jedna z věcí, co tě může ihned vystresovat, je vracet se do nepořádku. Hned na tebe padne povinnost uklidit si. Když to ale uděláš už před dovolenou, vrátíš se do klidného prostředí a budeš se hned cítit mnohem lépe!

Naplánuj si něco, na co se po dovolené můžeš těšit – Vrátíš se z dovči a dostaneš pocit, že už všechno hezký končí. Ale to je přece blbost! Naplánuj si něco fun s kamarádama, ať se máš i pak na co těšit.

Rest day na dovolené – Udělej si na dovolené čas i na sebe. I když pojedeš na roadtrip a chceš vidět co nejvíc za co nejkratší dobu, nezapomínej na relax! Může ti to pomoct v tom, že se domů nevrátíš tak zničený/á.

Kam vyjet na dovolenou podle znamení

by @elvihradilkova

TO DO po dovolené:

Reset day – Pokud můžeš, dej si den po dovolené volno, aby ses stihl/a dát pomalu zpátky do své rutiny a mimo to samozřejmě vybalit všechny věci.

Nebuď na sebe přísný/áPokud máš po dovolené/létě problém dostat se zpátky do rutiny, pamatuj, že je to normální! Začni menšími kroky a nebuď na sebe tvrdý/a.

Koukej se na fotky z dovolené – Ke vzpomínkám se budeš vždycky rád/a vracet, a až ti bude po dané destinaci smutno tak obzvlášť. Proč nám ale fotky můžou pomoct? Uvědomíme si díky nim, jak jsme se měli v daný moment hezky, i když se aktuálně nemusíme cítit nejlíp.

❗️Pokud však trpíš na deprese a úzkosti, vyhledej odbornou pomoc.