Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

TOP 5: Nejlepších videoher první poloviny roku 2023

Od epických dobrodružství až po předělávky starých klasik. Prostřednictvím vizuálních efektů, poutavých příběhů a precizního herního designu se tyto hry staly letošním klenotem herního průmyslu. V článku ti představím vrcholné tituly první poloviny roku 2023, které jsou zárukou skvělé zábavy pro všechny herní nadšence.

5. Diablo IV

Čtvrt století existující série Diablo se letos vrátila ve velkém stylu a 5. června Blizzard znovu otevřel brány pekla, do kterého bez váhání vstoupily miliony hráčů. Podle nové tiskové zprávy společnosti Blizzard se hra Diablo IV stala „nejprodávanější hrou v historii společnosti“. Už po pěti dnech od vydání vývojáři slavili výši celosvětových tržeb ikonických 666 milionů dolarů. Přesný počet lovců démonů není veřejně dohledatelný, ale předpokládá se, že k dnešnímu dni bylo prodáno více než devět milionů kopií, a to za téměř dva měsíce od vydání.

Více o Diablu IV se dočteš v předchozím článku👇

Diablo IV: Povedený návrat ke kořenům série, který však má svoje red flags

@davidvachalec
Diablo IV | ⒸBlizzard Entertainment

4. Star Wars Jedi: Survivor

Pokračování čtyři roky starého titulu Star Wars Jedi: Fallen Order dokazuje, že fanoušci Hvězdných válek stále prahnou po kvalitních single-playerových hrách z daleké galaxie. Příběh se odehrává pět let po událostech prvního dílu. Ujmeš se role jednoho z posledních přeživších rytířů řádu Jedi, který musí v nejtemnějších časech ochránit poslední členy odporu a najít způsob, jak porazit mocné Impérium. Star Wars Jedi: Survivor se ve Spojených státech umístil na prvním místě žebříčku nejprodávanějších her za měsíc duben, a to za pouhé dva dny prodeje, jelikož titul vyšel až 28. dubna.

Star Wars Jedi: Survivor | ⒸEA

3. Resident Evil IV

Vývojářské studio Capcom už nějakou dobu vytváří remaky svých starších oblíbených her. Zkrátka vezmou původní koncept, který fungoval a lidé si ho zamilovali, následně ho převléknou do nablýskaného na míru ušitého kabátku moderní doby. Nádherná grafika, lepší zpracování a odstranění chyb. Této plastické operace se nyní dočkal i velmi oblíbený čtvrtý díl horrorové série Resident Evil, který se nyní na platformě Steam pyšní extrémně kladným hodnocením 97 %. Remake strašidelné zombie klasiky je momentálně druhou nejrychleji prodávanou hrou z této série. Původní titul vyšel v roce 2005.

Resident Evil IV | ⒸCAPCOM

2. Dead Space

U horrových remaků ještě chvíli zůstaneme. I klasický sci-fi survival Dead Space z roku 2008 se letos vrátil mnohonásobně lepší a strašidelnější, než si ho pamatujeme. Od základu přepracovaný, ale přesto věrný originálu. Ujmeš se role Isaaca Clarka, technika, který se vydává na opravu velké těžební lodi USG Ishimura. Ihned po nalodění však zjistíš, že něco není v pořádku a posádka je nezvěstná. Cesta zpět však nepřipadá v úvahu, jelikož se někde na palubě nachází tvá milovaná přítelkyně Nicol. 🧟‍♂️

Dead Space | ⒸEA

1. Hogwarts Legacy

Čekal/a jsi na prvním místě snad něco jiného? Po sérii knih a filmů jsme se konečně dočkali další výpravy do magického světa J. K. Rowling. Hogwarts Legacy byla jednoznačně jedna z nejočekávanějších her dekády, a proto právem bořila rekordy. K dnešnímu dni již překročila hranici jedné miliardy dolarů v maloobchodních prodejích a po celém světě se prodalo přes patnáct milionů kopií ještě před vydáním na platformy PlayStation 4 a Xbox One. Dobrodružství v Bradavicích má s pozitivním hodnocením 92 % na Steamu jasně nakročeno k nominaci na hru roku.

Více o Hogwarts Legacy se dočteš v předchozím článku👇

Hogwarts Legacy je splněným snem všech Potterheads

@davidvachalec
Hogwarts Legacy | ⒸAvalanche Software & Warner Bros. Interactive Entertainment

Co je podle tebe hra roku?

diskuze

Kup mi battlepass!

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.

Co je podle tebe hra roku?

diskuze