Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Taylor Swift se stala prvním umělcem, který obsadil celou Top 10 v Billboard Hot 100

Taylor Swift zaskórovala 10 z 10 a stala se prvním umělcem v historii, který se se skladbami ze svého nejnovějšího alba umístil na prvních deseti místech amerického žebříčku Billboard Hot 100. S albem Midnights překonala více než tři další rekordy.

Nové album Midnights vyšlo 21. října, a to jak ve standardní verzi s třinácti skladbami, tak v deluxe verzi se sedmi bonusy. Taylor má za sebou jeden z největších albových startů za posledních téměř sedm let. Billboard také oznámil, že se nyní vyrovnala Barbře Streisand v žebříčku umělkyň s nejvíce No. 1 alby.

Midnights? Příjemné překvapení a další Taylořina povedená reinvention… Kinda.

@iamvojtamarek

Zpěvačka překonala i Drakea, který loni držel dosavadní rekord s devíti nejhranějšími skladbami za týden.

10 out of 10 of the Hot 100??? On my 10th album??? I AM IN SHAMBLES.
Taylor Swift na Twitteru

RECORDS BROKEN

První místo v žebříčku Billboard patří skladbě Anti-Hero, jejíž text („It's me / hi / I'm the problem / It's me“) se rychle stal trendem na TikToku. Do Top 10 se dále dostaly skladby Lavender Haze, Maroon, Snow on the Beach, Midnight Rain, Bejeweled, Question...? a další.

Swift s Midnights překonala řadu nových rekordů: v prvním týdnu se ho prodalo nejvíce ze všech letošních alb a téměř dvojnásobně více než alb Harry's House od Harryho Stylese, který držel titul před Taylor. Midnights také zaznamenalo nejvyšší počet streamů v prvním týdnu letošního roku: 72,5 milionů, čímž opět překonalo Stylesových 53,9 milionů streamů.

Nové album Harryho Stylese: Nejlepší memes a konspirační teorie

@adelakutilova

V den vydání album překonalo celosvětový rekord Spotify v počtu streamů jednoho alba za jeden den.

Swift také předstihla Madonnu a vytvořila nový rekord britského žebříčku za nejrychlejší posloupnost devíti britských No. 1 alb mezi všemi umělkyněmi. Madonna sice stále drží rekord za nejvíce UK No. 1 alb mezi sólovými umělkyněmi s celkem dvanácti alby, ale Swift je nyní v tomto žebříčku druhá a odsunula Kylie Minogue na třetí místo.

Nové album, staré drama: Taylor vs. Kanye a co víme o Midnights

@adelakutilova

Navzdory celkovému úspěchu ve Velké Británii se jí však nepodaří zopakovat svou nadvládu i v žebříčku britských Billboard Hot 100. Tam se totiž v roce 2017 měnila pravidla poté, co se šestnáct skladeb z alba ÷ od Eda Sheerana umístilo v Top 20. Nyní se do britského singlového žebříčku dostanou pouze tři nejpopulárnější písně z každého alba.

TOUR TIME

Taylor na oslavu svých úspěchů oznámila nové turné s názvem Taylor Swift: THE ERAS TOUR, na které se již nyní prodávají lístky (pouze US). Na international dates si ještě chvíli počkáme, ale už nyní je jasné, že se Taylor chystá i do Evropy.