Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Nové album, staré drama: Taylor vs. Kanye a co víme o Midnights

Jak Taylor dobývá kromě hudebních žebříčků i TikTok, jakou spojitost má Kim Kardashian a její nové album a jaké drama se odehrálo mezi ní a Ye Westem? Odpovědi na tyhle otázky najdeš níže.

Tenhle článek je dělaný pro všechny Swifties!🥰

Být Swiftie (mega fanoušek Taylor Swift) je teď prostě in. Minimálně na TikToku, kde se za poslední rok v trendech objevila nejedna Taylořina písnička.

To ale není jediný důvod, proč se teď o Taylor mluví. Na cenách MTV oznámila, že se můžeme těšit na nový projekt, a protože internet má rád drama, není žádné překvapení, že se tomu nevyhnulo ani nové album. A že ještě pořád doznívá konflikt mezi Taylor a Kanyem Westem.

Nové album

Taylor na letošních MTV VMAs vyhrála tři ceny, včetně Ceny za video roku 2022 s krátkým filmem All Too Well. K této příležitosti ohlásila, že 21. října se můžeme těšit na nové album. To ponese název Midnights a bude obsahovat 13 skladeb.

Drama mezi Kanyem a Taylor a jak se váže 21. říjen ke Kim Kardashian?

Kim má 21. října narozeniny, a pokud to není pouhá náhoda, je to od Taylor spíš pomsta než narozeninový dárek. 😂 Zajímavé je taky to, že od počátku kauzy s Kanyem Westem je to tenhle rok 13 let a album obsahuje 13 písní.

Časová linka celého beefu mezi Kanyem a Taylor👇

2009

Taylor v roce 2009 vyhrála Nejlepší video na MTV VMAs (za ženy) s písní You Belong To Me. Během proslovu a děkování jí Kanye vzal mikrofon a řekl, že měla vyhrát Beyoncé s videem Single Ladies.

2009–2014

Během těchto let se o situaci každý z nich zmiňoval v rozhovorech, po nějaké době se Kanye Taylor omluvil a kromě spekulací byl chvíli klid.

2015

Byli spolu viděni na MTV VMAs a v rozhovoru Taylor dokonce promluvila o tom, že je to mezi nimi v pořádku a že mají společného kamaráda (Jay Z) a všichni spolu chtějí vycházet.

Ve stejný rok se stal i ikonický moment, kdy Taylor předávala Westovi cenu a řekla, že ona ho jeho proslov nechá dokončit.

2016

Drama pokračovalo po tom, co Kanye vydal song Famous. V lyrics totiž zní: 👇

I feel like me and Taylor might still have sex. I made that b*tch famous.
Kanye v písni Famous

Taylor tvrdila, že o textu nevěděla, a kauza byla na světě. Na Grammy se k tomu Taylor vyjádřila během proslovu, aniž by někoho jmenovala, a ve stejný rok se do všeho zapletla Kim, když řekla, že Taylor lže a o textu v písni věděla celou dobu.

West k songu Famous udělal i videoklip. Je v něm ikonická scéna nahých celebrit ležících v jedné posteli a jednou z nich je i Taylor Swift.

Později se už celá akce řešila v Keeping Up With Kardashians a Kim dokonce zveřejnila nahrávku rozhovoru mezi Kanyem a Taylor, během kterého Taylor souhlasila s čímkoliv, co Kanye v songu Famous vymyslí. Taylor se ale bránila tím, že nevěděla, že ji nazve bitch, a to byl pro ni ten problém.

2017

Taylor vydala Look What You Made Me Do, song, který je o celé kauze. Kanye a Kim se vyjádřili, že to neřeší.

2020

Někdo odhalil telefonní hovor, kde zazní, že Taylor souhlasila s částí, ve které Kanye říká, že ji udělal slavnou. Šlo o úhel pohledu, protože Kanye před rokem 2009 Taylor neznal, i přestože už byla velmi slavná. O části, kde jí nadává, Taylor ale opravdu nevěděla. Celou podstatou hovoru bylo, že Ye chtěl, aby Taylor song přesdílela na Twitteru. Později se řešilo i to, že Kim nahrávku upravila.

Kanye to nemá Eazy, tak o tom vydal singl. Jaký je?

@iamvojtamarek

Swifties vědí, že u Taylor nic není pouhá náhoda. Pokud jsi drama neznal/a, teď už možná chápeš, proč fanoušci vytváří konspirace, že datum vydání alba a počet písniček není jen tak. Jaký máš na to názor? Můžeš se o něj podělit v diskuzi!