Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Taylor Swift se stala osobností roku: „Jsem nejpyšnější a kreativně nejspokojenější, co jsem kdy byla.“

Taylor Swift završila svůj hvězdný rok 2023 titulem osobnosti roku podle časopisu Time. Porazila devět finalistů, včetně ruského prezidenta Vladimira Putina. Co o sobě, přípravě na turné a svém vztahu v novém rozhovoru prozradila? A jaké úspěchy si může za rok 2023 připsat?

Taylor Swift uzavírá rok 2023 jedním z nejprestižnějších titulů od magazínu Time, a to Person Of The Year, který v minulosti obdrželi třeba Barack Obama, Greta Thunberg nebo Volodymyr Zelenskyj.

Tento rok Taylor soutěžila o místo s dalšími devíti kandidáty. Mezi nimi byli čínský prezident Si Ťin-pching, Vladimir Putin, Král Karel III., ale i postava Barbie a další výrazní hollywoodští herci a herečky nebo spisovatelé a spisovatelky. Šéfredaktor časopisu Time Sam Jacobs řekl, že vybrat jednoho člověka, který by reprezentoval osm miliard lidí na planetě, není snadný úkol.

Vybrali jsme někoho, kdo představuje radost. Někoho, kdo přináší světu světlo. Byla jako počasí, byla všude.
tvrdí Sam Jacobs

TIME100 NEXT odhaluje seznam světových lídrů nové generace pro rok 2023. Patří mezi ně raperka Ice Spice i herec Paul Mescal

@martinastrel

Jeden úspěch za druhým, to je rok Taylor Swift v kostce

Hvězda, jejíž turné Eras trhalo rekordy v návštěvnosti a vyvolalo vyšetřování prodejních praktik společnosti Ticketmaster, právě dokončila svou část v Jižní Americe a příští rok se chystá na Evropskou, Australskou a Asijskou část. Třiatřicetiletá Taylor si letos díky svému masivnímu turné s 66 koncerty vydobyla status miliardářky a nejvýdělečnější interpretky všech dob, jejíž hlavním zdrojem příjmů je hudba. Příští rok by díky evropské části turné měla obdržet titul nevýdělečnějšího turné v historii.

Ticketmaster čelí vládnímu vyšetřování kvůli turné Taylor Swift

@martinastrel

Současně tento rok Taylor vydala film The Eras Tour, který se stal největším koncertním filmem všech dob, když v celosvětových pokladnách utržil 249 milionů dolarů. Taylor také nahrála a vydala dvě alba, která se umísťovala v prvních žebříčcích Billboard Hot 100 a překonávala rekordy jeden za druhým. Mimo jiné se stala první žijící umělkyní, která měla v americkém žebříčku Top 10 pět alb současně, a to s deskami 1989, Midnights, Folklore, Lover a Speak Now.

Time magazine

Mezi její další letošní úspěchy patří:

  • Překonala rekord v počtu alb, která se umístila na prvním místě v historii amerického žebříčku, a to s počtem 13. Tímto předstihla Barbaru Streisand.
  • Stala se první autorkou písně, která získala 7 nominací na cenu Grammy za píseň roku, a předstihla tak Paula McCartneyho a Lionela Richieho.
  • S 8 vyprodanými koncerty na stadionu ve Wembley Swift vyrovnala rekord britského turné skupiny Take That.
  • Díky turné se stala nejstreamovanější umělkyní v historii Spotify a Apple Music.

GRAMMY nominace pro rok 2024 jsou oficiálně zveřejněny. Kdo bude bojovat o album roku?

@martinastrel

Co prozradila časopisu Time?

Taylor v rozhovoru promluvila o svých přenahraných albech a vysvětlila, co za nimi stálo. Rozhodnutí znovu nahrát a vydat všech svých prvních šest alb učinila poté, co její staré vydavatelství Big Machine prodalo v roce 2019 její master katalog hudebnímu magnátovi Scooteru Braunovi. Ten jej později prodal investiční společnosti, přestože si je sama Taylor chtěla odkoupit.

V rozhovoru pro časopis Time uvedla, že se tomuto nápadu, který jí navrhl její otec i kolegyně Kelly Clarkson, zpočátku bránila, pak ale změnila názor a do projektu se pustila jako do aktu vzpoury.

Všechno záleží na tom, jak se vyrovnáte se ztrátou. Na extrémní bolest reaguji vzdorem.
Taylor Swift

Otevřeně o vztahu s hvězdou NFL

V rozhovoru také hovořila o svém vztahu s hvězdou NFL Travisem Kelcem. Poté, co byla Taylor poprvé spatřena na jednom z jeho zápasů v září tohoto roku, se média mohla zbláznit a současně i fanoušci a fanynky. Taylor totiž svůj poslední vztah držela kompletně v tajnosti a neobjevovala se na veřejnosti po boku svého, nyní již ex-přítele, Joa Alwyna, se kterým tvořila pár po dobu šesti let.

Když jsem šla na ten první zápas, už jsme byli pár. Myslím, že někteří lidé si myslí, že na tom zápase viděli naše první rande? Nikdy bychom nebyli takoví psychopati, abychom hard launchly první rande na veřejnosti.
Taylor Swift

Okomentovala také své turné a co vše obnášela příprava na 3 a půl hodinovou show bez jediné přestávky: „Věděla jsem, že tohle turné je těžší než cokoli, co jsem kdy dělala. To vyžadovalo intenzivní přípravy. S tréninkem jsem začala šest měsíců před prvním vystoupením. Měla jsem speciální program zahrnující posilování, kondiční přípravu a činky. Tři měsíce jsem také absolvovala intenzivní taneční trénink.“

Připadá mi to jako přelomový okamžik mé kariéry, který jsem zažila ve svých 33 letech. A poprvé v životě jsem byla dostatečně psychicky odolná, abych snesla vše, co s tím souvisí. Tohle je můj největší pocit hrdosti, štěstí a tvůrčího naplnění a svobody, jaký jsem kdy zažila.
Taylor Swift

Celý rozhovor najdeš zde.

Zdroje: Time magazine, BBC.uk